Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2010 > Řádění vandalů už stálo obec 55 tisíc

Řádění vandalů už stálo obec 55 tisíc

vandalismu

Zničené dopravní značky, směrové tabule, odpadkové koše i posprejované domy. To všechno po sobě zanechávají místní vandalové po svém „tažení“ obcí. Obecní pokladnu už jejich demolování letos stálo 55 tisíc korun. Taková částka musela být totiž použita na obnovu zničeného majetku.Vedení obce už došla trpělivost a hodlá si na ničitele posvítit. „Jakmile někoho chytíme dostane škodu k plné náhradě. Se situací je už obeznámena i policie a posílí v obci svoje hlídky,“ potvrdil starosta Jan Helikar.
Podle něj je možné shovívavě přehlédnout drobné pubertální kratochvíle jakou může být například zvonění na domovní zvonky, situace se ale stává vážnou ve chvíli, kdy dochází k poškození majetku nebo ohrožení zdraví lidí. „Právě v případě ničení dopravních značek může dojít snadno k nehodě,“ dodal.
Jenže vandalové jdou ještě dál. Jejich posledním „povyražením“ byl ocelový drát natažený přes frekventovanou silnici u místní cukrárny. „Jen díky všímavosti lidí bydlících v blízkosti, kteří drát vzápětí odstranili, nepřišel náhodný motorkář či cyklista doslova o krk,“ znepokojuje se starosta. Na místo byla okamžitě přivolaná hlídka policie, než ale přijela byli výrostci v prachu. O zdravém rozumu vandalů a neschopnosti domýšlet důsledky jejich podivných nápadů lze s jistotu pochybovat.