Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Rada obce ocenila své občany za reprezentaci obce

Rada obce ocenila své občany za reprezentaci obce

Rada obce ocenila své občany za reprezentaci obce

Již podruhé ocenila Rada obce Vranovice své občany, kteří se v uplynulém roce svými aktivitami a činností zasloužili o reprezentaci a šíření dobrého jména obce Vranovice, a to v různých oblastech společenského, kulturního, vědeckého a školního života, či v jinak prospěšných aktivitách.

Soutěž o jednorázovou mimořádnou motivační dotaci rada obce vyhlásila poprvé již loni, kdy ji za své výsledky v silovém trojboji vyhrál Pavel Pláteník. Také letos mohli posílat návrhy na ocenění jak jednotlivci z řad občanů obce, tak i spolky, zájmové organizace či školy. Letos se sešlo celkem pět návrhů na ocenění. Podle abecedního pořadí to byli: Crazy – taneční skupina  pod vedením Miroslavy Čápové a Kateřiny Procházkové; Ivan Karpíšek – vedoucí oddílu silového trojboje, trenér II. třídy a mezinárodní rozhodčí; Marek Mazuch – bývalý žák ZŠ Vranovice; Pavel Pláteník – Mistr České republiky v silovém trojboji v kategorii do 83 kg a za celkový výkon 665 kg; Jan Rohrer – dlouholetý velitel a funkconář Hasičského záchranného sboru ve Vranovicích.
Ani letos nebylo jednoduché vybrat jednoho, který se nejvíc zasloužil o reprezentaci obce. Po pečlivém zvažování nakonec rada dospěla k rozhodnutí ocenit Pamětním listem Jana Rohrera za jeho dlouholetou práci v Hasičském záchranném sboru ve Vranovicích a za jeho práci s mládeží. Rada obce se dále rozhodla ocenit Čestným uznáním Marka Mazucha, bývalého žáka ZŠ ve Vranovicích a dnes již studenta Biskupského gymnázia v Brně, za vynikající studijní výsledky a reprezentaci školy a obce na různých školních vědomostních akcích a olympiádách.
Slavnostní vyhodnocení a předání motivační dotace se odehrálo v pondělí 4. května ve velké obřadní síni obecního úřadu, kde ocenění převzali odměny, kytice a poděkování z rukou starosty obce ing, Jana Helikara a místostarosty obce Drahomíra Dofka. Slavnostní události přihlíželi i ostatní nominovaní kandidáti, členové zastupitelstva a další hosté.

DSC_0826vw DSC_0835vw DSC_0839vw DSC_0857vw DSC_0861vuw

Text a foto: Josef Horníček