Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Půjčovna kol ve Vranovicích zahájila první sezónu

Půjčovna kol ve Vranovicích zahájila první sezónu

DSC 0425w

K 1. 5. 2015 byl spuštěn ostrý start společného projektu obce Vranovice a Českých drah, a.s. (ČD) na půjčování kol „ČD Bike“. K více než devíti desítkám půjčoven kol na nádražích ČD se tak přiřadily i Vranovice, které jsou v Jihomoravském kraji pátou železniční stanicí s touto službou. Pro zájemce o půjčení kol je k dispozici 11 nových trekových kol v plném vybavení, včetně dětských.

Tento společný projekt se připravoval delší dobu a vyvíjel se postupně v několika etapách. Provozování půjčovny a nákup kol zajišťují ČD, a.s. a naše obec spolupracuje s pokladními při vydávání a příjmu kol s doporučením telefonické rezervace předem. ČD, a.s. provedly ve druhé polovině dubna v prostorách železniční stanice a dodaly nová kola. K zapůjčení jsou i dětské sedačky, přilby, zámky, nářadí i další případné vybavení.

Půjčování a příjem kol je zabezpečen v době otevíracích hodin pokladny po celý týden a sezónu od 1.5.2015 do 31.10.2015, včetně svátků, kdy je provozní doba pokladny a půjčovny ve stejném režimu jako v neděli. Pro zájemce o zapůjčení kol se doporučuje telefonická rezervace předem. Půjčovna umožňuje výpůjčku a vrácení kola na jiném místě s půjčovnou ČD.

Otevírací doba půjčovny kol ve Vranovicích:

Po-Pá    7:00 – 17:30 hod.

So        7:00 – 15:00 hod.

Ne a svátky:  10:15 -18:00 hod.

tel. rezervace (ČD pokladna): 725 885 932

Bližší informace k projektu ČD Bike naleznete ZDE