Obec Vranovice > Volný čas > Obecní knihovna > Aktuality z knihovny > Prvňáčci byli pasováni na čtenáře

Prvňáčci byli pasováni na čtenáře

DSC0041

Místní knihovna ve Vranovicích měla tu čest opět po roce přivítat děti, které úspěšně absolvovaly první třídu základní školy. Konal se zde ceremoniál jejich pasování na čtenáře. Všechny děti přečtením slibu panu králi dokázaly, že se naučily číst a přísahaly, že knihy se od této chvíle stanou jejich kamarády a jako rytíři Řádu čtenářského je budou chránit před poškozením a budou ctít vše dobré, co je v nich napsáno.

Prvňáčci nejdříve jednotlivě přistupovali ke králi, ten je mečem pasoval do Řádu čtenářského a každému z nich předal památeční glejt. Svoji přítomnost poté zvěčnili otiskem prstu v kronice místní knihovny a převzali malou pozornost v podobě průkazu do Obecní knihovny ve Vranovicích na jeden rok zdarma a knihu s názvem „Výlet do pekla“ od autorky Zuzany Pospíšilové.

Pasování proběhlo pod pečlivým dohledem paní ředitelky Mgr. Hany Pokorné, knihovnice Blanky Papežové a třídní učitelky prvňáčků Mgr. Romany Nečasové. Role krále se zhostil místostarosta obce Drahomír Dofek, za což mu patří poděkování. Akce se konala v úterý 17. června 2014 a probíhala ve slavnostním duchu za přítomnosti pyšných rodičů.

Všem prvňáčkům gratulujeme a těšíme se na jejich návštěvu v knihovně.

-kla-

Foto: Zuzana Škamradová

_DSC0016

_DSC0017

_DSC0063

_DSC0079

_DSC0078

_DSC0071

_DSC0046

_DSC0064

_DSC0025

_DSC0041

_DSC0059

_DSC0012

_DSC0033

_DSC0011

Prvňáčci:

Bedřichová Adéla

Beránková Aneta

Čapka Jakub

Ficek František

Halámková Eliška

Kukleta Václav

Kunc Marek

Libosvárová Eliška

Něníček David

Nohelová Aneta

Pezlar Štěpán

Pokorná Ludmila

Růžičková Klára

Sedláčková Barbora

Sigmundová Valérie

Šálová Ema

Teturová Soňa

Ulmann Matyáš

Wech Jan

Zeman Petr