Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2018 > Problémy s kapacitou mateřské školy odpadají. Od pondělí se otvírá nová třída.

Problémy s kapacitou mateřské školy odpadají. Od pondělí se otvírá nová třída.

kolka 11

Nová třída mateřské školy se od pondělka 3. září zpřístupní vranovickým dětem. Kapacita mateřské školy se navýšila o 24 míst, tedy ze stávajících 82 přijímaných dětí na 106. Od nynějška se tak k předškolnímu vzdělání budou moci přijímat i dvouleté děti. Nová přístavba zahrnuje nejen moderní třídu, ale také sociální zařízení či zázemí pro pedagogický a pomocný personál.

Rozšíření kapacity mateřské školy si stávající vedení obce určilo v projektu Vize vzdělávání, který byl definován pro léta 2015 – 2020. Vybudování přístavby patřilo ke třetí etapě rozvoje a modernizace předškolního vzdělávání ve Vranovicích. V prvních dvou etapách se realizovala nová střecha školky a došlo k zateplení celé budovy mateřské školy, včetně rekonstrukce fasády. Celkově se tak do renovace a rozšíření vložilo více než 10 milionů korun.

„Modernizace a rozvoj předškolního vzdělávání stejně jako navýšení kapacity přijímaných dětí patřilo k hlavním prioritám stávajícího vedení obce. Uvědomovali jsme si, že na růst bytové výstavby musí navazovat i zvýšení stávající kapacity míst v mateřské škole. To se podařilo úspěšně naplnit.“ Uvedl starosta Jan Helikar

Dodavatelem stavby byla společnost STAMA s r.o. a celkové náklady samotné činily 5 milionů korun.

-kva-

Školka_1

Školka_2

Školka

Umá´ývárna_2

Umývárna