Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2013 > Na Vranovické jaro bude z Brna vypraven historický vlak

Na Vranovické jaro bude z Brna vypraven historický vlak

historicky vlak

Na letošní Vranovické jaro poveze cestující z Brna historický motorový vláček M240, přezdívaný Singrovka. Svážet bude také návštěvníky z Rajhradu, Hrušovan u Brna, Žabčic, Přibic, Velkého Dvora a Pohořelic. Starý motorák z roku 1964 pak pětkrát pojede na lokálce mezi Pohořelicemi a Vranovicemi.


Foto Stanislav Plachý

Zvláštní vlak vypravila pro milovníky železniční nostalgie brněnská Společnost moravských okresních drah u příležitosti Koštu vína v Pohořelicích a jarních slavností ve Vranovicích, které se konají v sobotu 20. dubna. Součástí vlakové soupravy bude vagón vybavený dřevěnými sedadly a kamny na tuhá paliva. Personál v dobových kostýmech bude během cesty nabízet cestujícím k občerstvení šálek kávy.

Vlak vyjíždí z Hlavního nádraží v Brně v 8.40 a do Vranovic dorazí v 9.15, odkud pokračuje přes Přibice do Pohořelic. Na lokálce motoráček pojede každou druhou hodinu a v šest hodin večer se bude vracet nazpět do svého domova v Brně.

Z důvodu omezené kapacity vozu nabízí SMOD prostřednictvím e-shopu předprodej jednosměrných, obousměrných i úsekových jízdenek za zvýhodněné ceny. Nárok na poloviční jízdné mají děti do 15 let a držitelé průkazu ZTP nebo ZTPP, pokud doloží průkaz s fotografií. Jízdní kola a psy bez náhubku však nebude možno přepravovat.

Další informace o provozu lokálky najdete zde.


Foto Lukáš Růžička

Vlakem za vůní vranovických gulášů a křehkých štrúdlů

Letošní Vranovické jaro opět láká návštěvníky na řemeslný jarmark a tradiční ochutnávku vranovických gulášů a štrúdlů, vín vranovických vinařů a domácího piva Jarní kvasničák. I letos se bude soutěžit o guláš roku a nejlepšího pivního sprintera a vzpěrače. Zlatým hřebem dne bude zábavná silácká show Železného Zekona z Valašska. Nebudou chybět atrakce pro děti, výtvarná dílna a taneční vystoupení vranovických dětí.

Akci tradičně pořádá obec Vranovice ve spolupráci s místními dobrovolníky.
-kon-