Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2012 > Pro Trojana hrála i 80letá fotbalistka

Pro Trojana hrála i 80letá fotbalistka

babsky fotbal

(Text: Martin, Třináctý, Dagmar Humpolíková, Foto: Petr Biedermann)
V pořadí už šesté setkání vranovických žen na fotbalovém trávníku bylo letos poprvé věnováno vzpomínce na bývalého hráče, trenéra a kamaráda. Zahajovací ročník memoriálu Petra Trojana se odehrál v sobotu 25. srpna  2012, jako vždy týden po hodech.
V recesistickém utkání proti sobě stanuly dva domácí týmy. Mladší hráčky ve věku od 20 do 40 let a starší veteránky ve věku od 40 do 90 let. Na obou stranách se představilo zhruba 15 hráček.
Mladší se ujaly vedení 3 – 0 a zdálo se, že to bude jednoznačná záležitost. Starší se ale nedaly a vyrovnaly na 3 – 3. Celkové skóre se zastavilo na stavu 6 – 6 a rozhodnout tak musely penalty.
To, že více penalt proměnily mladší není vůbec podstatné, protože vítězkami se staly všechny hrdinky utkání, které vyběhly na trávník.
Představu o průběhu utkání může naznačit například skutečnost, že za starší tým chytaly dvě brankářky. Paní Hochmanová a Wolingerová. Osobností dne se pak stala paní Anna Pecková, která polovinu zápasu strávila v křesle přímo na hřišti. Avšak druhou půli utkání opravdu hrála. Nutno dodat, že tahle sportovkyně už před dvěma lety překročila úctyhodnou osmdesátku.
Poháry kapitánkám obou „mužstev” předala dcera Petra Trojana, Kristýna. Od letoška bude už každý další ročník babského fotbalu věnován vzpomínce na tohoto všemi oblíbeného muže.
-XIII–hum-