Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2018 > Přípravy otevření naučné stezky vrcholí. Děti bude stezkou provádět vrána Krákorka

Přípravy otevření naučné stezky vrcholí. Děti bude stezkou provádět vrána Krákorka

NS Krákorky mapka 1

Rodiče s dětmi, ale i další návštěvníci Vranovic budou mít možnost od konce září spojit své procházky s návštěvou naučné stezky. Ve Vranovicích začínají vrcholit práce spojené s jejím slavnostním otevřením. Stezka je určena zejména dětským návštěvníkům a nese jméno vrány Krákorky, která také bude děti celou stezkou provázet.

„Naučná stezka má místním obyvatelům i příchozím návštěvníkům zpříjemnit procházky Vranovicemi i okolím a děti zábavnou formou za pomocí ilustrací seznámí s historií Vranovic, místní florou a faunou nebo třeba s historií vranovické železnice.“ Uvedl k naučné stezce starosta obce Jan Helikar

Stezka bude mít celkem osm zastavení. Každé z nich je doplněno lavičkami a dětskými hracími prvky z akátového dřeva. Celkem stezka měří 5 kilometrů a začínat bude jak jinak na vranovickém nádraží.

Stezku realizuje společnost Acer Woodway a celkově si vyžádala investici ve výši 500 tisíc korun.

Další etapa stezky by měla vzniknout v příštím roce. Bude navazovat na tu stávající a její trasa provede návštěvníky přírodní rezervací Plačkův les a říčka Šatava. Končit by měla v plánovaném parku Síčky. Její předpokládaná délka bude 12 kilometrů.

-kva-