Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Přestupní terminál slouží cestujícím už dva roky

Přestupní terminál slouží cestujícím už dva roky

DSC 0105w

Jsou tomu už dva roky, co v bezprostředním sousedství železniční stanice vznikl přestupní terminál pro cestující. Potřeba bezpečného terminálu byla vyvolána mimo jiné zrušením železničního spojení mezi Vranovicemi a Pohořelicemi a jeho nahrazením autobusovou dopravou. Řidiči z obce i okolí dostali pro svá auta k dispozici šedesát volně přístupných parkovacích míst, včetně čtyř míst pro osoby se zdravotním a tělesným postižením. Pro cestující autobusy byly rovněž upraveny zastávky a vznikla točna i místa stání pro autobusy.

Od předání terminálu do užívání v polovině roku 2013 uplynuly dva roky a je vidět, že cestující i řidiči užívají jeho výhod v plné míře. Také lidé z okolních obcí, kteří dojíždějí za prací či studiem vlakem, nacházejí v modernizaci okolí nádraží potřebné zázemí. Každý, kdo cestuje železniční, autobusovou či vlastní dopravou, se o tom může přesvědčit denně na  vlastní oči. Dostatečná kapacita parkovacích míst, plynulá a přehledná autobusová doprava i nové chodníky přinášejí cestujícím lepší komfort při cestování, ale hlavně větší bezpečnost při pohybu.

Na financování stavby za bezmála šest miliónů korun se kromě obce podílely prostředky z evropských fondů a kraje. Částkou 4,055 miliónu korun z programu Doprava přispěl Regionální operační program Jihovýchod a částkou 675 tisíc korun přispěl na projekční práce Jihomoravský kraj.

Text a foto: Josef Horníček

DSC_0111w DSC_0095w DSC_0105w