Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2010 > Pomoc lidem postiženým povodněmi

Pomoc lidem postiženým povodněmi

1284025815

(Text: Petr Procházka)
O povodních v severočeském kraji snad slyšel každý. Tato krutá událost postihla dospělé,děti a bohužel i seniory. Mnoho lidí přišlo o „všechno“, někdo postrádal nejdůležitější věci k běžnému životu. Osudů bylo nespočetně. O této tvrdé životní realitě možná přemýšlelo hodně z vás.
Ve dnech 16. – 19. 8. 2010 se konala v obcích:Vranovice, Přibice, Iváň, Pouzdřany, Uherčice, Pohořelice, Cvrčovice, Brod nad Dyjí materiální sbírka pro lidi postižené povodněmi.
Ohlas byl velký a vybralo se spoustu potřebných věcí. Moc děkuji a vážím si lidí, kteří i přes informace v médiích o různých podvodných sbírkách nezůstali lhostejni a ochotně podali pomocnou ruku lidem, kteří to nejvíce potřebují.
Velké díky patří i obecním úřadům, které ochotně vybrali potřebné věci.
Osobně jsem se zúčastnil předání sbírky v Liberci humanitární organizaci ADRA(www.adra.cz), která věci dále rozdávala nejpotřebnějším lidem.Věřte, že i zdánlivé maličkosti jsou pro lidi v postižených oblastech nesmírně důležité..
Děkuji všem, kdo našel ochotu pomoci lidem v tísni a zároveň apeluji na lidi, které nechala tahle pomoc chladnými. Opravdu si můžeme myslet, že nás se tohle netýká a že nikdy pomoc potřebovat nebudeme? Vždyť nevíme, co může potkat právě nás!
Prosím buďme otevřeni každé pomoci a hlavně si navzájem pomáhejme. V těžkých chvílích je pomoc ostatních to nejcennější.