Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Podaná ruka pro Sabinku

Podaná ruka pro Sabinku

Socialni obec

Čtvrtým rokem funguje v obci program „Sociální obec Vranovice“, který pomáhá rozvíjet jednotlivé oblasti sociálních služeb v obci. Součástí programu je i projekt Podaná ruka.

Jedná se o projekt, který zaměřuje se na pomoc rodinám s postiženými nezletilými dětmi. Jeho smyslem je formou jednorázové roční podpory pomoci těm, kteří se kvůli zdravotním, či mentálním problémům ocitli v tíživé situaci a nemohou se sami zapojit do běžného života, jaký mají jejich vrstevníci. Projekt má přesná pravidla, je přísně adresný a o tom, komu bude poskytnuta podpora a v jaké výši, rozhoduje kolektivně rada obce. Výše ročního příspěvku se může pohybovat mezi třiceti až padesáti tisíci korunami.

Symbolickou pomocnou ruku letos rada obce podala jedenáctileté Sabině Babičkové z Vranovic. Napomůže jí při koupi speciálního osobního automobilu a dílčích prvků ke zmírnění jejího zdravotního hendikepu. Loni projekt pomohl sourozencům Klárce a Vítkovi Koubkovým při koupi speciálního kočárku a zdravotních pomůcek. Rok před nimi Podaná ruka pomohla Evičce Kopečkové při speciální rehabilitační léčbě.

Josef Horníček