Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Podaná ruka pomohla už čtyřem dětem

Podaná ruka pomohla už čtyřem dětem

ruce

Před časem jsme psali o projektu „Podaná ruka“, který se zaměřuje na pomoc rodinám s postiženými nezletilými dětmi, a o rozhodnutí radních obce poskytnout v letošním roce jednorázovou finanční podporu jedenáctileté Sabince Babičkové z Vranovic.

Na adresu vedení obce přišlo nedávno upřímné poděkování manželů Babičkových za poskytnutou pomoc, v němž se mimo jiné uvádí: „Dovolte, abychom Vám tímto ještě jednou poděkovali za velkorysý dar obce pro naši dceru Sabinku. Díky této pomoci prožila nádherných 14 dní v Jeseníkách na Dětském rehabilitačním pobytu pro mentálně postižené děti a osoby, pořádaným SPMP Brno, pod vedením specialistů v oborech lékařství, speciální pedagogiky, pedagogiky a pečovatelsví a jiných.“ Příspěvek pomůže Sabince částečně i k nákupu státem přiznané kompenzační pomůcky.

Poděkování patří všem zastupitelům, kteří podporují Sociální program naší obce, a tím i projekt Podaná ruka,“ reagoval na poděkování manželů Babičkových starosta obce Ing. Jan Helikar. „Je radost číst a slyšet, že projekt Podaná ruka slouží účelu, pro který byl zřízen – alespoň „kapkou v moři“ pomoci dětem, které nemají to štěstí, jaké má většina z nás – být zdraví“, doplnil starosta.

„Podaná ruka“ je součástí programu „Sociální program obce Vranovice“, který přijala rada obce již v roce 2013. Program pomáhá rozvíjet jednotlivé oblasti sociálních služeb v obci. Za čtyři roky podali radní obce pomyslou pomocnou ruku už čtyřem dětem z Vranovic.

Josef Horníček