Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2012 > Pláteník uspěl v kraji, čeká ho republika

Pláteník uspěl v kraji, čeká ho republika

platenik

(Text a ilustrační foto: Dagmar Humpolíková)
Krnov, Vranovice – Pavel Pláteník z Vranovic od soboty kraluje v čele tabulek jihomoravských silových trojbojařů. Na mistrovství Moravy, které se uskutečnilo v Krnově byl nejlepším borcem ve váhové kategorii do 83 kilogramů a získal tak titul mistr Moravy.
V disciplínách  bench-press, dřep a mrtvý tah postupně naložil na svá bedra 646 kilogramů a získal tak potřebné body na republikové mistrovství. To se uskuteční 7. dubna 2012 v Kuřimi. Tam už Pláteník očekává tvrdou konkurenci. „Republikového mistrovství se účastní i borci z reprezentace, budu rád, když se dostanu na bednu,” říká.
Další zástupci Břeclavska se v krajské soutěži umístili na nižších příčkách. Libor Vizent z Pohořelic  má ve stejné váhové kategorii čtvrté místo a Jiří Furch z Vranovic šesté. V těžší váhové kategorii do 93 kilogramů měl úspěch rovněž vranovický borec Oldřich Halfar, který stanul na třetí pozici.
Za ženy se závodů zúčastnila Jitka Mašková z Lanžhota, která byla ve své kategorii do 72 kilogramů jedinou závodnicí.
Mistrovství Moravy pod hlavičkou Českého svazu silového trojboje se konalo letos jubilejně už po dvacáté. Pořadatelem soutěže byl oddíl TJ Lokomotiva Krnov. Soutěže se zúčastnilo dvaatřicet závodníků.