Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2012 > Pláteník patří mezi mistry republiky

Pláteník patří mezi mistry republiky

platenik mistr

Text: Ivan Karpíšek, Dagmar Humpolíková
Foto: Jiří Furch a powerlifter.lcz

Pavel Pláteník ze Sokola Vranovice je bronzovým mistrem České republiky v silovém trojboji. Od druhého místa ho dělily pouhé 2,5 kilogramy. Místo na bedně vítězů si mezi tvrdou konkurencí vybojoval v sobotu 7. dubna 2012 v Kuřimi.
„Do soutěže bylo nominováno celkem 86 závodníků z 26 oddílů z celé České republiky. Závody probíhaly pod přísnými pravidly IPF a vypsanými limity pro každou váhovou kategorii,” přiblížil trenér a rozhodčí Ivan Karpíšek.
Pavel Pláteník závodil v kategorii mužů do 83 kg a třetí místo si zasloulžil za celkový výkon 662,5 kg. V disciplíně dřep zvládl zátěž 265 kg, v benčpresu 160 kg a mrtvým tahem zdolal 237,5 kg. V každé jednotlivé disciplíně získal Pláteník ještě dílčí medaile. Za dřep stříbrnou a za benčpres a mrtvý tah bronzové medaile.
Ve stejné váhové kategorii soutěžil i Libor Vizent ze spřízněného Sokolu Pohořelice a umístil se na pátém místě  výkonem 560 kg.

Úspěšnou byla také Martina Koutnáková, rovněž ze Sokola Pohořelice, která se celkovým výkonem 456 kg vyšplhala na stříbrný stupínek. Soutěžila ve sloučené váhové kategorii 57 až 72 kilogramů. Závodnice dokonce pokořila český juniorský rekord, který navýšila o 18 kilogramů. V dřepu zdolala 175 kg, v benčpresu 105 kilogramů a v mrtvém tahu 176 kilogramů.