Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Park Hlinek se začíná rýsovat. Hotovo bude do konce měsíce

Park Hlinek se začíná rýsovat. Hotovo bude do konce měsíce

DSC 0010w

Práce na přeměně lokality Hlinek v oddechový park pokračují. Hotové jsou již v těchto dnech terénní úpravy a odstraněny jsou nepůvodní křoviny. V horní části areálu už stojí altán se zapuštěným ohništěm, dělníci začali budovat koutek s fitness prvky a obrysy už získává i dětské hřiště.

„Následovat budou sadovnické úpravy, vybudování cest a zpevněných ploch a součástí parku bude i obří šachovnice,“ doplnil starosta Vranovic Jan Helikar. Chybět nebudou lavičky či stojany na kola.

Park o rozloze více než 13 tisíc metrů čtverečních by měl být kompletně hotový do konce listopadu. Obec bude stát zhruba dva miliony korun.

Původně se na Hlinku těžila hlína na stavbu domů, podle čehož lokalita získala svůj název. V 60. letech se tam konaly motocyklové závody, kopec sloužil také v zimních měsících lyžařům a sáňkařům, na začátku 90. let se však Hlinek začal nekoordinovaně zavážet odpadem. Po rekultivaci skládky se lokalita stala vyhledávaným místem k volnočasovým aktivitám.

Nyní by v nové podobě měla sloužit k aktivnímu odpočinku obyvatelům obce všech generací. Nejen dětem.

Park Hlinek vzniká v bezprostřední blízkosti ulic U Hlinku, Doliny a Nad Dolinami, kde v posledních osmi letech vyrostlo mnoho rodinných domů a kde v současné době žije více šedesát dětí ve věku do deseti let.

-jal-

dsc_0010w dsc_0011w
dsc_0012w dsc_0020
Foto: Jana Rozková