Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2017 > Ohlédnutí za Vranovickým jarem

Ohlédnutí za Vranovickým jarem

jaro 0 e1493816542517

Ačkoliv počasí letošnímu ročníku Vranovického jara příliš nepřálo, rozhodně se jednalo o podařenou akci, na kterou dorazilo téměř pět set lidí. Stěžejní částí jarních oslav byl kulturní program, na kterém se kromě místní mateřské školky podílely také taneční kroužky a Základní umělecká škola Pohořelice – Vranovice. Skoro devadesát účinkujících nám zpříjemnilo podmračený den a předvedlo krásný a dechberoucí kulturní program. Nepochybně krásným oživením bylo i setkání s krojovanou chasou, která se letos značně zapojila do přípravy slavnosti.

Kvůli nepříliš příznivé předpovědi počasí nedorazili všichni řemeslníci a obchodníci, ale jejich menší počet byl bohatě vyvážen početnou řadou kreativních dílniček pro malé i velké. Děti si užily převším zdobení látkových tašek potiskem, výrábění dekorací ze samotvrdnoucí hlíny, vytváření mega bublin, svíčkařskou dílničku a zdobení perníčků, které následně snědly.

Nečekané množství příchozích se také zapojilo do výuky country tanců a vaječný slalom se pro velký zájem účastníků dokonce uskutečnil v několika kolech. Vítězové si z něj nakonec odnesli velké zlaté vejce a zlatého zajíce.

Chybět samozřejmě nemohla ani tradiční soutěž gulášů, jejímž vítězem se stal guláš č. 8 z Hospůdky u Šeráku (2. místo obsadil s číslem 6 hasičský guláš a bronzovou medailu získala Restaurace na sedmnáctce s číslem 9). Celkově se do této soutěže přihlásilo 10 gulášů, což je více než kolik se jich vařívalo v posledních letech. Mimo gulášů si lidé mohli pochutnat na devíti různých štrúdlech, které pro nás upeckly seniorky z Klubu důcchodců a za které jim moc děkujeme!

Novinkou letošního ročníku byly vaječné speciality. Mimo vaječných likérů od hasičů a knihovnic, bylo možné ochutnat několik pomazánek a také výtečné žloutkové cukroví od místních včelařů. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla nakládaná jehněčí kýta, která se beze zbytků snědla a obzvlášnila letošní kulinářskou část.

Velké díky patří všem, kteří se letos zapojili do přípravy a přiložili ruku k dílu nejen v rámci organizace, ale i v kulinářské oblasti.

 

 

 

 

jaro 4

Foto: Martin Hajda

jaro 2

Foto: Martin Hajda

jaro 5

Foto: Martin Hajda

jaro 3

Foto: Martin Hajda

jaro 1

Foto: Martin Hajda

jaro 7

Foto: Martin Hajda

jaro 6

Foto: Martin Hajda