Oddíl všestrannosti

1298025859

Největší oddíl T.J. je oddíl všestrannosti, který má k 1. 9. 2010 65 členů v těchto družstvech:

  • rodiče a děti
  • žáci
  • mladší žákyně
  • ženy a dorostenky
  • florbal
  • seniorky

RODIČE S DĚTMI
vedoucí Jitka Klimešová, tel.: 608130539
vedoucí Alena Nohelová, tel.:723833989
pondělí v 16-17 hod – děti od 1 roku do 2,5 let
středa v 16-17 hod – děti od 2,5 let do 5-ti let

Začal nový školní rok a s ním i cvičení pro rodiče s dětmi. Počet malých cvičenců se nám zvýšil, proto došlo k rozdělení do dvou skupin – od 1 roku do 2,5 let a od 2,5 let do 5-ti let.
Těší nás zájem o cvičení a zejména pak účast nejen maminek, ale i tatínků a babiček. Radost a nadšení dětí je pro nás všechny tou nejlepší odměnou.
Rádi uvítáme nové zájemce, přijďte za námi do tělocvičny místní sokolovny:

ŽÁCI
vedoucí Zdeněk Hochman, tel.: 732 657 521
cvičí v pondělí od 17:00 hod

Pro chlapce ve věku cca 8 – 14 let.
Náplní hodiny jsou míčové hry, hry zaměřené na pohyb hochů a „vybití energie“.
Součástí hodiny jsou různé soutěže podporující spolupráci a sounáležitost celého družstva. Hoši se tak formou hry naučí i „prohrávat“ a věřte, že pro mnohé z nich je to velmi těžké
Problémem tohoto družstva je velký věkový rozdíl chlapců. Bohužel z důvodu nedostatku vedoucích jsou totiž všichni hoši společně v jednom oddíle.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ
Vedoucí: Marie Goliášová
Vranovice, Nová 608
Tel. 728 228 131
Email:
m.goliasova@seznam.cz

Oddíl mladších žákyň je pro všechny, kdo mají rádi pohyb, nebo třeba jen zábavu, a nechtějí jen sedět doma za pecí případně u PC, nebo jen tak nečině „bloumat“ naší obcí 
Tělocvik jsme měli tento školní rok (2010/2011) zatím jen párkrát, ale musím říci, že jsem velmi mile překvapena, protože se jej zúčastnilo 13-18 dětí. Mám z toho velkou radost jednak proto, že pohybu je poslední dobou žalostně málo, i když pohyb opravdu potřebují, a jednak proto, že vidíte, že to co děláte, má přece jen smysl.
Pro koho je určen:
Oddíl mladších žákyň je určen především pro dívky ve věku od 6 do 12 let.
Ale pravidelně se ho účastní jak děti mladší, tak i ty starší. Někdy je tento docela velký věkový rozdíl poznat, ale domnívám se, že převládají jeho klady nad zápory. Děti se učí spolupráci. Ohledu vůči druhým a jsou schopny si pomáhat.
Není však výjimkou, že se mezi námi objeví i nějaký ten mladý muž. Většinou je to hodný bráška, který doprovází svoji malou sestřičku do cvičení, případně ji přijde zkontrolovat. I kluci se tak sem tam zapojí do našich her. A to se to cvičí, když tam máme i pánské zastoupení 

Co děláme:
Náplní hodiny jsou nejen pohybové, ale i zábavné a netradiční hry. Snažím se o to, aby program byl pestrý a zábavný.
Znáte např. hru Z lesa do lesa? Nebo třeba Komára? Zvířátkovou štafetu? A co takhle pro holky bezkonkurenční hru Lístečky? A o Gorce Morce už jste slyšeli?? Vaše děti ano.
A je toho mnohem víc..
Cvičíme s míči, obručemi, žíněnkami, lanem, se šátky, s padákem aj..
Hrajeme si, cvičíme, běháme, skáčeme, házíme, chytáme, plazíme se, soutěžíme, povídáme ..
A proč?:
Mým cílem je, aby si děti odpočinuly od školy a učení a aby se také fyzicky odreagovaly a „vybily se“.
Nedávám holkám úkoly, kolik mají doma udělat dřepů nebo kliků, nejsme ve škole, já nejsem trenér a taky nejsme vrcholoví sportovci.
Scházíme se proto, abychom si tu jednu hodinu týdně pořádně užili a prostě „ se vyblbli“ 
Nechcete se taky přidat? Každý pátek od 17-18 hod v Sokolovně.

ŽENY + DOROSTENKY
čtvrtek od 19:00 hod
vedoucí Jana Hladká – tel.: 777674983
vedoucí Marta Goliášová – tel.: 723394188, e-mail:
MartaGoliasova@seznam.cz

CVIČÍME PRO RADOST A ZDRAVÍ. Ať už člověk v životě dělá cokoli, vždy se mu to dělá lépe, když má dobrou fyzicku kondici.
Ženy a dorostenky – pro dívky a ženy ve věku cca 15 až 111.
Náplní hodiny je cvičení při hudbě (některé cviky i s náčiním), které je zaměřeno na protažení celého těla, posilování problémových partií a především ochablého břišního svalstva a dále na špatné držení těla, zkrácené svalstvo, atd, nejde o cvičení jednostranně zaměřené.
V každé cvičební hodině jsou řazeny cviky protahovací a poté cviky posilovací, podle přání cvičenek. Nejčastěji posilujeme bříško a hýždě. Na zahřání zařazujeme prvky z rytmické gymnastiky, aerobiku a „Zumby“ (cvičení v rytmu country a latinsko-amerických tanců).
Cvičí se v tělocvičně sokolovny v přezůvkách. Potřebné cvičební nářadí a pomůcky jsou k dispozici.

SENIORKY
Naše T.J. má i neaktivní členky – seniorky, které ač necvičí, naši organizaci podporují. Jsou vítány na každé akci, kterou naše T.J. pořádá.
Zásluhou sestry Mileny Pezlarové, byla ve Vranovicích v roce 1992 obnovena činnost Sokola ČOS a založena Tělocvičná jednota Sokol Vranovice. T.J. vedla až do roku 2006.
Sestra Vlasta Lorenzová byla členkou zakládajícího výboru.
Sestra Marie Duroňová je v současnosti členkou výboru T.J., vzdělavatelem jednoty a kronikářkou. V roce 2007, kdy naše obec pořádala oslavy k 750. výročí první písemné zmínky o obci, nacvičila Moravskou besedu.
Sestra Jaroslava Faronová – spolupracuje s výborem jednoty při řešení provozních a technických problémů, týkajících se sokolovny.

FLORBAL
neděle od 17:00 hod
vedoucí Petr Kilinger, 728657698

V roce 2005 ukončil u T.J. Sokol Vranovice činnost samostatný oddíl florbalu – Žabka, který v naší sokolovně trénoval a po dokončení nových prostor v Žabčicích u nás svou činnost ukončil. Až v roce 2008 jsme florbal začali hrát, ale ne jako samostatný oddíl, ale v rámci oddílu všestrannosti.
Florbal je kolektivní halový sport podobný pozemnímu hokeji. Oficiálně se hraje na hřišti o rozměrech 40×20 metrů (my máme hřiště poloviční) s lehkým dutým plastovým míčkem. Z každého týmu může být na hřišti v jeden moment maximálně pět hráčů v poli (ani to pro nás není směrodatné, hraje nás tolik, kolik se nás na tréninku sejde) a jeden brankář. Hráči mají speciální florbalové hole a snaží se vstřelit protivníkovi gól. Brankáři hokejku nemají (ale u nás ji můžeme mít). V letošním roce jsme dostali florbalové branky, takže už se nemusíme dohadovat, který gól platí a který ne. Jen škoda, že jsme přišli o helmy pro brankáře, které nám někdo ukradl ze skříňky v šatně. Helmy nám zakoupila naše jednota na podzim v roce 2008, ale mohli jsme je využívat asi jen měsíc.
Jsme družstvo dorostenců a mladých mužů, které hraje s chutí a naplno. Obsazení týmů je vždy jiné, podle toho, kdo přijde. Hrajeme vždy se zápalem, i když nejsme registrováni v žádné soutěži.