Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2019 > Obětují se pro druhé, neziskovky hledají osobnosti

Obětují se pro druhé, neziskovky hledají osobnosti

team spirit 2447163 640

Jižní Morava – Pomáhají nemocným, starým lidem i dětem, pracují s mládeží, nebo se starají o společenský život svých spoluobyvatel. S naprostou samozřejmostí a mnozí už celý svůj život. Právě takové osobnosti teď hledá Asociace nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje. Na podání návrhů mají lidé dva měsíce, o vítězích rozhodnou veřejným hlasováním.

Nominace osobností na stránkách asociace neziskovek právě odstartovala. „Chceme ocenit práci lidí, kteří zcela nezištně pomáhají druhým nebo se angažují ve společenském životě, či práci s mládeží. Anketu pořádáme již pátým rokem. Mohou to být lidé na vedoucích postech, pečovatelky, ale také třeba někdo, kdo celý život například leští podlahu pro sportovce v sokolovně,“ přiblížil za organizátory Jaromír Hron, předseda výkonného výboru asociace.

Vítězové ankety převezmou ocenění na podzim v Sále zastupitelů Brno-střed. Tak jako například terénní zdravotní sestra v důchodu Božena Bešterová z křesťanské pomoci Betanie v Brně. Právě jí totiž dali lidé v loňské anketě nejvíce hlasů. „Téměř dvacet let pečuje o klienty milým a vstřícným způsobem, individuálně řeší každý problém, který může sama ovlivnit. Je vždy optimistická, přestože dlouholetá práce s lidmi i nelehká zdravotní rodinná situace by jí mohla sil spíše ubírat,“ ocenila ředitelka ústavu Jitka Bednářová.

Upozornit na podobné zásluhy lidí je právě cílem soutěže. „Je zcela klíčové vyzdvihnout vynikající a obětavou práci lidí v neziskovém sektoru Jihomoravského kraje. Mají nezastupitelné místo ve službách pro ty, kteří to nejvíce potřebují,“ upozornil Hron.

Záštitu nad anketou převzal starosta městské části Brno – střed Vojtěch Mencl a dlouhodobě ji podporují firmy a umělci z jihomoravského kraje. Generálním sponzorem je společnost SIEMENS, dále MOSS Logistics a RENISHAW.

Anketa Osobnost nestátních neziskových organizací 2019:

  • Cílem je ocenit práci lidí v neziskových organizacích

  • Nominace lze podat pomocí formuláře na stránkách www.osobnostnnojmk.cz

  • Podání nominací: 10. 7. – 10. 9. 2019

  • Hlasování: 15. 9. – 15. 10. 2019

  • Vyhlášení výsledků a předání ocenění: 24. 10. 2019

  • Pořadatelem ankety je Asociace nestátních neziskových organizací JMK

-sed-