Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2010 > Obecní ples s Moravankou

Obecní ples s Moravankou

Na plese hrála Moravanka, Slabáková vyfoukla hodinky
Takové překvapení nikdo nečekal. Pánské hodinky značky Prim v hodnotě dvaceti tisíc korun, jaké nosí samotný premiér Jan Fišer, vyhrála na Obecním plese ve Vranovicích zpěvačka Moravanky Ivana Slabáková. Právě tuto proslulou dechovou kapelu jsme si pozvali, aby nám hrála k tanci. Že si odnese její nestorka i nejlákavější výhru nikdo nečekal.
Alespoň na nás bude mít paní Slabáková památku. Na hodinkách je totiž vyryto věnování od starosty. Do tomboly je droval právě on.
Zkrátka ale nepřišli ani ostatní hráči. V banku tomboly byl například fotoaparát, poukaz na wellnes pobyt v Lázních Lednice, mobilní telefon, domácí kino, relaxační křeslo, ale například i opeření bažanti. Na tři stovky hostů tak vysoutěžilo zhruba šedesát cen. A přestože organizátoři připravili mnohem větší počet slosovatelných lístků než je obvyklé, nestačily. Tak velký zájem se nedal předvídat. Ceny, kterými se prezentovaly převážně místní firmy, byly hodně lákavé.
Hosté plesu si pochutnali na domácích koláčcích, které napekla paní Volingerová s pomocnicemi, na stolech i v následném prodeji bylo víno místních vinařů, k večeři se podávaly smažené řízky. Letošní novinkou byly
v nichž se hosté dočetli nejen praktické věci týkající se programu, menu, nabídky u baru, ale právě i kompletní seznam cen losovaných v oblíbené tombole. Zpestřením byly vtipy, a zajímavosti o hostující Moravance. Řada lidí se tak například dozvěděla, že kapelník Jan Slabák začínal právě ve Vranovicích. Hrál totiž v kapele místního hudebníka a skladatele Dominika Strouhala.
Ples měl velmi dobrou úroveň a lidé se bavili. Napomohla tomu i výzdoba sálu, upravené stoly s občerstvením a organizátoři přivezli i na 160 polstrovaných židlí. Zapůjčilo je Myslivecké sdružení a Restaurace U Fialů. Alespoň si tak nastrojené dámy netrhaly silonky a seděly pohodlněji než na stávajících židlích, které už pamatují příliš na to, aby poskytly standardní pohodlí.
Na organizaci plesu se podílela celá řada dobrovolníků i zaměstnanců obecního úřadu. Věnovali nejen svůj volný čas ale i fyzickou sílu. Patří jim poděkování.