Obec Vranovice > Archív aktualit > Archív 2011 > Obecní ples ozvláštnila vranovická chasa

Obecní ples ozvláštnila vranovická chasa

(Text: Dagmar Humpolíková, Foto: Pavla Kurková, Iva Rapcová)

Předtančení v krojích, verbuňk i ukázka společenského tance ve fracích, cylindrech a večerních róbách. To byly hlavní novinky letošního Obecního plesu s Mistříňankou. Připravila je nově vznikající vranovická chasa, parta nadšenců, která za svá vystoupení sklidila vřelý aplaus plesových hostů. Ti se letos opět dostavili v hojném počtu.
V pořadí již čtvrtý obecní ples se stal již tradicí a každoročně zahajuje plesovou sezonu ve Vranovicích. Ani tentokrát nechyběla pečlivá výzdoba sálu, květiny a občerstvení na stolech, včetně vína místních vinařů a čerstvých koláčků od paní Vollingerové.
Příjemnou novinkou, kterou hosté zaznamenali na svém pohodlí, byly nové polstrované židle, které zakoupila Obec Vranovice. Zůstanou k dispozici i na další společenské akce pořádané v místní sokolovně.
Poprvé v akci byl k vidění také rekonstruovaný slavnostní lidový kroj, který byl ústředním motivem folklorního vystoupení chasy. Nechyběly atraktivní ceny, které do plesové tomboly věnovala obec i řada především místních firem a spolků. Jejich jména i ceny se návštěvníci plesu mohli dočíst v

. Všem sponzorům patří poděkování za vstřícnost, stejně jako těm, kteří pomohli ke zdárnému průběhu plesu. Nejen členům kulturní komise ale také dobrovolným pomocníkům. Budiž jim přičteno ke cti, že průběh plesu uznale chválili i členové Mistříňanky. „Lidé se bavili až do konce, mělo to spád a skvělou organizaci,” vyjádřili se shodně kapelník i jednotliví muzikanti.