Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Obec žila hodovým veselím, užili si malí i velcí

Obec žila hodovým veselím, užili si malí i velcí

DSC 0302w

O uplynulém víkendu 15. – 17. srpna žila obec hody. Organizace letošních tradičních hodů se ujali sportovci z fotbalového klubu SK Vranovice.

Už v pátek byla ručně postavena máje a vše bylo připraveno k třídennímu hodovému veselí. To začalo v sobotu večer za doprovodu hudební skupiny Merlin, které potěšilo stovky především mladších vyznavačů tohoto žánru taneční muziky.

Nedělní dopoledne začalo hodovou mší v kostele Navštívení Panny Marie. Odpoledne pak prošel obcí průvod krojovaných párů včetně malých dětí, jejich rodičů a desítek dalších účastníků. Průvod za doprovodu dechovky zamířil podle tradice ke starostovi obce a poté směřoval do areálu sokolského hřiště, kde byl připraven program krojovaných párů a dětí včetně veškerého zázemí pro hodovou zábavu. Stárci se připravovali pod vedením Ivety Blechové a vystoupení dětí v krojích připravila Miroslava Čápová. O hlavní nedělní večerní zábavu se pak postarali muzikanti a zpěváci dechové hudby Šardičanka. Večerní program zpestřili a velký ohlas přítomných sklidili mužáci z Přibic, kteří zazpívali známé i méně známé slovácké písničky a navodili správnou hodovou atmosféru.

Hodovalo se i v pondělí a hodovou veselici zakončila taneční zábava kapely Větry z Jihu ve speciálním složení „Cool Band“.

Letošní krojované hody byly druhými v pořadí, v nichž oblékli stárci a stárky slavnostní lidové kroje, které byly zhotoveny podle původních vzorů z Vranovic a okolí. Původní názory na kroje se různily, ale stále více se ukazuje, že se kroje líbí a nacházejí své místo při četných kulturních a společenských akcích obce.

Josef Horníček

V krojích se letos předvedli tito stárci a stárky:

Jaroslav Hladík a Jana Zajícová
Jan Gebauer a Pavlína Veselá
Milan Drábík a Lenka Klimešová
Karel Vrátný a Ilona Doležalová
Nikolas Knötig a Zuzana Mikulíková
Libor Kozel a Kateřina Macková
Martin Čáp a Andrea Blechová
Václav Neveselý a Eliška Macková

Sklepníci:

Petr Vondrák
Petr Dofek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Foto: Antonín Hofman

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Foto: Antonín Hofman

DSC_0311w
Foto: Josef Horníček

DSC_0336w
Foto: Josef Horníček

DSC_0332w
Foto: Josef Horníček

DSC_0373w
Foto: Josef Horníček

DSC_0413w
Foto: Josef Horníček

Více fografií naleznete zde: http://obecvranovice.rajce.idnes.cz/Hody/