Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2014 > Obec Vranovice se bude pyšnit novou turistickou známkou

Obec Vranovice se bude pyšnit novou turistickou známkou

1900010 vizitka CZ

Naše obec uspěla v hlasování o novou turistickou známku. Celkem 109 kladných hlasů, které získala od registrovaných sběratelů, rozhodlo o tom, že Vranovice patří mezi turisticky atraktivní místo. Hlasování probíhalo na stránkách www.turisticke-znamky.cz od 24.3.2014 do 8.4.2014.

Získat tuto významnou plaketu nebylo jednoduché. Nejdříve návrh v prvním kole hodnotila odborná komise a teprve po schválení postoupil do dalšího hlasování. O to víc je pro obec ctí, že v hlasování uspěla a může se tak pyšnit tímto významným suvenýrem.

Známka je zaměřena na podporu vinařské tradice ve Vranovicích. Avšak nejen vinařská tradice, ale i významná poloha obce, která se rozkládá v oblasti lužních lesů s protékající říčkou Šatavou a řekou Svratkou, přímo na křižovatce mezinárodních cyklistických stezek a krajských koridorů, svědčí o tom, že si  Vranovice turistickou známku zaslouží.

Hlavním prodejním místem je navrženo Turistické informační centrum s vinotékou, které se nachází za OÚ. Jedná se o starý vinařský sklep, který byl v roce 2010 zrekonstruován společnými silami místních vinařů za podpory Obce Vranovice. V prostorách sklepu jsou uskladněna vína místních vinařů, v prostoru nad sklepem a venku před budovou se nachází vinařská expozice, posezení a také turistické informační centrum.

Obec Vranovice by novou turistickou známku chtěla poprvé představit veřejnosti na slavnostním otevření vinotéky 1. května 2014 a zároveň zde i zahájit její prodej.

Turistická známka je kulatý dřevěný suvenýr označený číslem, který je zároveň potvrzením o dosažení turisticky atraktivního místa. Turisté si tento významný suvenýr odváží jako památku z navštívených míst.

-hol-