Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2013 > Obec převzala novou čtyřkolovou posilu

Obec převzala novou čtyřkolovou posilu

PC040188

S úklidem a péčí o čistotu ulic pomůže zaměstnancům pracovní čety nový pomocník na čtyřech kolech. Obec Vranovice převzala nový uklízecí stroj, na který dostala téměř dvoumilionovou dotaci.

„Peníze na financování koupi stroje získala obec prostřednictvím operačního programu Životní prostředí, částečně přispěl na financování také Státní fond životního prostředí. Zbývajících 10% doplatila obec z vlastních zdrojů,” upřesnil starosta Ing. Jan Helikar.

Největší výhodou zamýšleného uklízecího stroje je jeho bezprašný provoz. Na traktůrku nechybí nádrž na vodu s rozprašovačem proti víření prachu. Kartáče jsou navíc napojené na vysavač, který ukládá posbíraný odpad do zásobníku.

Venkovní užitkový stroj lze rozšiřovat řadou speciálních nástaveb, které umožňují celoroční využití. Zametání a vysávání na jaře a na podzim, sekání trávy, zametání sněhu a sypání štěrkem, pískem nebo solí v zimě.

Práci, kterou doposud zaměstnanci dělali ručně, tak budou zvládat mnohem rychleji a snadněji. My se tak můžeme těšit na uklizené ulice.

-hol-

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA      OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  

Foto: Petra Holásková