Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2014 > Nový školní rok už klepe na dveře. Co nového přinese?

Nový školní rok už klepe na dveře. Co nového přinese?

skola 2014 – kopie

Srpen opět probudil školu k životu. Vedení školy a učitelé se pilně připravovali na příchod žáků.

A jaké novinky nás čekají?

 • Letos by mateřská škola měla být naplněna k prasknutí, všech 90 volných míst se zaplnilo. I v lavicích základní školy by mělo zasednout více žáků, přesně 228. Nejvíce se samozřejmě těšíme na příchod 24 nových prvňáčků.
 • Školní družina se rozrostla o jedno oddělení, předpokládáme, že družinu bude navštěvovat 84 žáků. V družině jsme prodloužili pracovní dobu ze 16 na 17 hodin, tak, aby i dlouze zaměstnané maminky mohly být klidné, že je o jejich ratolesti postaráno. Vedoucí školní družiny byla jmenována pí.Dagmar Kneblová.
 • Do školy přichází po mateřské pauze pí. Renata Karpíšková, učitelka tělesné výchovy.
 • Děti z MŠ se mohou těšit na nové zařízení tříd (nová lehátka, nový nábytek) a podlahy, nechali jsme pěknými barevnými nátěry natřít stěny i některé dveře školky.
 • Také žáci 6.třídy se mohou těšit na zcela nové zařízení kmenové třídy, nakoupili jsme nové lavice, skříně a skříňky pro žáky.
 • Na chodbu školy jsme umístili průmyslovou televizi se školním informačním kanálem. Přes tuto obrazovku budou žáci sledovat nejen aktuální dění v ČR, počasí apod., ale i populárně naučné klipy, číst pranostiky, moudra, vtipy, především však aktuální novinky naší školy.
 • Velké změny chystáme ve spolupráci se Scolarestem. V červnu byla žákům 2.stupně předložena anketa, jaké zdravé svačinky by si chtěli kupovat. Firma výsledky ankety zpracovala a v průběhu měsíce září tak bude spuštěn prodej svačin přímo v budově školy.
 • Vedení školy se nelíbil ani doprovodný prodej cukrovinek a sladkých nápojů přímo v jídelně školy, a tak pochutiny firma Scolarest vymění za zdravé zeleninové a ovocné saláty, zdravé mlsání, minerálky a přírodní šťávy.
 • Škola bude pokračovat v projektech, které zahájila loni. Jedná se především o logopedickou péči v mateřské škole, v základní škole pak projekt pro polytechnické vzdělávání žáků 2.st.a jejich přípravu pro budoucí povolání. Nově školu zapojujeme do projektu pro podporu vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti informačních technologií.
 • Nezapomínáme na stesky a přání rodičů, vycházíme jim vstříc, a tak rozšiřujeme nabídku možností konzultací. Rádi bychom spolupráci dále rozšiřovali, těšíme se na aktivní rodiče a jejich nabídky k exkurzím do jejich podniku, besedám, brigádám, společným akcím pro děti nebo děti a rodiče.
 • Pro žáky rozšiřujeme nabídku kroužků a dalších volnočasových aktivit. Přehled nabízených kroužků naleznete kliknutím
  .
 • Kroužky, mateřskou školu i školní družinu jsme na platbách trošku zdražili, ale tomu se snad při znalosti cen energií, cen spotřebního materiálu atd. nemůže nikdo divit.

 

Milí žáci, rodiče a přátelé školy, i ve školním roce 2014/15 se na vás moc těšíme.

 Mgr. Hana Pokorná, ředitelka školy