Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2017 > Nové za staré. V knihovně je na 330 nových titulů

Nové za staré. V knihovně je na 330 nových titulů

1297066438

Čtenáři si mohou libovat. Rok 2016 přinesl do knihovny na 330 nových titulů, které zakoupila obec za zhruba sedmdesát tisíc korun. Společně se zapůjčenými knihami z výměnného fondu v Břeclavi, se tak mohli pročítat celkem 860 novými tituly, které oživily základní nabídku knihovny. Ta disponuje zhruba 8 tisíci knihami. Současně byly vyřazeny zastaralé nebo málo půjčované svazky. Ty teď knihovna prodává za symbolickou cenu 3 korun za kus.

Obec zahájila obnovu knižního fondu v roce 2016 z důvodu zastaralosti. I letití čtenáři často tvrdili, že už mají všechno přečtené.
„Máme zájem o kvalitní tituly a žádané knižní novinky na trhu. Nejde nám o množství, ale o kvalitu. Výběr je už ale na knihovnících,“ dodává starosta Jan Helikar. Podle něj bude tento rok výměna knihovního fondu pokračovat v obdobném rozsahu. Nových knih se dočkaly všechny věkové kategorie a zájmové skupiny čtenářů.

Výprodej knih za 3,- Kč
Vyřazeno bylo naopak na 1100 knih, které v knihovně zůstávaly bez zájmu a zabíraly místo. Zájemci si je mohou vybrat a zakoupit za pouhé tři koruny v půjčovní době knihovny.
Přehled o knižních novinkách je k dispozici na webu obce v sekci knihovna, kde je k nahlédnutí ON-Line katalog knih s možností jejich rezervace.

Meziroční srovnávací statistiku knihovny najdete ve Vranovickém zpravodaji č. 2017, vychází 3.2.2017

-hum-heg-