Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2020 > Nové turistické centrum přivítá první návštěvníky

Nové turistické centrum přivítá první návštěvníky

TIC logo

Nové vranovické Turistické informační centrum, které se od letošní sezóny přestěhovalo do prostor budovy Českých drah na vranovickém nádraží nabídne návštěvníkům Vranovic řadu nových služeb. Od středy 6. května 2020 tady přivítají první návštěvníky. Turistické informační centrum v minulosti sídlilo v prostorách místní vinotéky a muzea vinařství za Obecním úřadem. Od přesídlení si obec slibuje zlepšení dostupnosti i nabízených služeb.

„Turistické informační centrum je nyní v centru dopravního koridoru, v bezprostřední blízkosti vlakové i autobusové zastávky, jehož součástí je i parkoviště s více než čtyřiceti parkovacími místy, což by mělo zlepšit dostupnost a umožnit rozšíření nabídky služeb pro turisty a návštěvníky obce“, uvedl k zahájení činnosti nového informačního centra starosta Jan Helikar.

Kromě těch základních služeb, jako jsou informace o dopravě, ubytování, stravování a turistických zajímavostech začne informační centrum od konce května provozovat i půjčovnu kol.

„V nabídce zatím budou klasická kola v dámském, pánském a dětském provedení, ale do budoucna počítáme i s možností půjčení elektrokol a koloběžek.“ uvedla pracovnice centra Gabriela Michálková.

Nová bude také nabídka programů pro využití volného času pro jednodenní i vícedenní pobyty ve Vranovicích a okolí. Zpestření návštěvy Vranovic čeká i na děti. Pro ně bude v informačním centru připravena brožurka, která je provede místní Naučnou stezkou vrány Krákorky.

Kvapilová Dana