Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2020 > Nové TIC zřídilo turistickou knihovničku

Nové TIC zřídilo turistickou knihovničku

TIC logo

Odpočinout si, začíst se do knihy či prolistovat časopis mají možnost od tohoto týdne návštěvníci Vranovic, kteří zavítají do nového Turistického informačního centra. Obec zde totiž zřídila turistickou knihovničku.

„V září loňského roku jsme otevřeli novou knihovnu a při této příležitosti došlo k obměně knihovního fondu. Hodně knih dostáváme i od čtenářů, kteří dělají pořádek ve svých knihovničkách,“ uvedla knihovnice Mirka Čápová

A tak vznikl nápad zřídit polici s vyřazenými knihami v novém Turistickém informačním centru, které obec nově otevřela na vlakovém nádraží.

„Vyřazených knih nám bylo líto, přesto, že se nejedná o poslední novinky, určitě dokážou zpříjemnit chvilku posezení při odpočinku v informačním centru nebo při čekání na vlak.“ popsala vznik turistické knihovničky pracovnice centra Gabriela Michálková

Stejně jako všechny podobné projekty funguje knihovnička nejen na možnosti začíst se do knihy při odpočinku v informačním centru, ale také je možné přinést přečtenou knihu ze své knihovny a vyměnit ji za jinou knihu z knihovničky. Knihovní regál bude neustále obměňován nejen vyřazenými knihami od čtenářů, ale také pravidelnými obměnami knihovního fondu Obecní knihovny.

(kva)