Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2014 > Nová turistická známka Vranovic se těší velkému zájmu

Nová turistická známka Vranovic se těší velkému zájmu

1002064 vinarska obec vranovice – kopie

Nová turistická známka Vranovic se těší velkému zájmu jak u vranovických obyvatel, tak zejména u turistů, kteří zde projíždí po významných cyklostezkách, nebo u těch, kteří naši obec doposud neznali a pro něž se stala turisticky atraktivním cílem. Turistická známka je v prodeji od začátku května, kdy byl v souvislosti se slavnostním otevřením vinotéky také oficiálně představen její motiv. Kulatou plaketu zdobí kostel Navštívení Panny Marie, v pozadí vinná réva, která zde symbolizuje vinařskou tradici obce a nechybí ani logo „Vranovice NA VAŠÍ TRASE“.

1002064_vinarska_obec_vranovice

Pro ty, kteří před vypálenou grafikou dávají přednost dvourozměrnému, barevnému zobrazení Turistických známkových míst, je v prodeji turistická nálepka s fotografií obce. Jedná se o barevnou, širokoúhlou samolepku, zobrazující ve fotografické kvalitě Turistické známkové místo, miniaturu příslušné Turistické známky a stručný popis místa a jeho GPS souřadnice.

vranovice

Hlavním prodejním místem turistické známky je zrekonstruovaný vinařský sklep s infocentrem, který se nachází za obecním úřadem. Na tomto místě je k vidění i vinařská expozice a nabízí se zde také možnost příjemného posezení.

Turistická známka vznikla na podporu vinařské tradice ve Vranovicích. Avšak nejen vinařství, ale také občanská vybavenost, památky, kultura a zejména významná poloha obce na křižovatce významných mezinárodních cyklostezek a krajských koridorů, v okolí lužních lesů s významnou přírodní rezervací Plačkův les kudy protéká říčka Šatava a v nedaleké blízkosti řeka Svratka svědčí o tom, že Vranovice patří mezi zajímavé místo a turistickou známku si právem zaslouží.

-hol-