Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Neváhali pomoci kamarádovi. Za svůj čin se jim dostalo ocenění

Neváhali pomoci kamarádovi. Za svůj čin se jim dostalo ocenění

DSC 0450w

O hrdinském činu dvou žáků deváté třídy jsme již psali. Na podzim minulého roku byli oba chlapci ve správnou chvíli na správném místě, když se jejich kamarádovi udělalo nevolno, následně upadl a zranil se. Patnáctiletí Filip Zedníček a Marek Suchánek neváhali a rychle poskytli spolužákovi první pomoc, zajistili pomoc dospělých a kamarádovi přivolali lékařskou pomoc se záchrannou službou.

V pondělí 16. května se všichni tři aktéři této události sešli znovu. Tentokrát to bylo ve velké obřadní síni obecního úřadu u příležitosti předání motivační dotace obce Vranovice za rok 2015, kterou radní oceňují občany Vranovic za mimořádné zásluhy a činy. A právě jejich hrdinský čin se rozhodla rada obce ocenit. Slavnostního aktu se spolu s oceněnými zúčastnili i jejich rodiče, radní obce, zástupci základní a mateřské školy a společenských organizací a držitelé ocenění z minulých let.

Oba mladíci převzali z rukou starosty obce Ing. Jana Helikara a místostarosty Ing. Jaroslava Pezlara Pamětní listy obce Vranovice za příkladnou pomoc a záchranu života a dárky. Stali se tak dalšími vranovickými občany v posledních třech letech, kteří se mohou takovým oceněním pochlubit. V minulém roce toto ocenění převzali Jan Rohrer a Marek Mazuch, předloni to byl Pavel Pláteník. (hor)

DSC_0422w DSC_0429w DSC_0450w
Na fotografii zleva: Marek Suchánek, Roman Kohout a Filip Zedníček
Foto: Josef Horníček