Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2019 > Nejlepší komunitní knihovny Jihomoravského kraje

Nejlepší komunitní knihovny Jihomoravského kraje

knihovna Vranovice 2017 n

Ve čtvrtek 14. listopadu byli v Moravské zemské knihovně oceněny nejlepší komunitní knihovny Jihomoravského kraje. Vítězem letošního ročníku se stala v kategorii nad 5000 obyvatel knihovna Pohořelice. V kategorii nad 2000 obyvatel vyhrála jevišovická knihovna.

Vyhlašovatelem a pořadatelem je Moravská zemská knihovna. Cílem soutěže je iniciovat, motivovat a podpořit zejména menší knihovny k proměně v komunitní centra napomáhající propojování lidí v místě, jejich vzájemné poznávání a budování kvalitativně nových vztahů založených na solidaritě, úctě a vzájemném respektu.

Letos poprvé se do soutěže zapojila i knihovna ve Vranovicích, která je zatím na poli komunitních knihoven nováčkem. Letošní stěhování do nových moderních prostor Vzdělávacího centra jí ovšem otevřelo nové možnosti, stát se plnohodnotnou komunitní knihovnou.

„Naším letošní cílem bylo sbírání zkušeností, názorů a inspirací, abychom i z naší knihovny vytvořili místo, které bude spojovat různé generace a poskytovat prostor pro vzájemné spolužití všech obyvatel naší obce“ uvedla k soutěži knihovnice Miroslava Čápová

-kva-