Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Nejen děti si budou mít kde hrát

Nejen děti si budou mít kde hrát

DSC 0387obrr

Nový park, který bude sloužit pro oddech dětí i dospělých, vznikne do konce října v Hlinku. Rada obce na svém zasedání v červenci vybrala dodavatele na sadovnické úpravy areálu a jeho osazení hracími prvky. Úpravy areálu za zhruba 2 miliony korun včetně sadovnických prací a vybavení hracími prvky provede firma Kavyl, s.r.o. Nový park oddechu vznikne v místě, kde se v minulosti těžil jíl, a tato skutečnost dala lokalitě příznačné jméno.

Jedná se o největší projekt celkové úpravy lokality pro volnočasové aktivity v naší obci,“ představil projekt starosta obce Ing. Jan Helikar. „Park bude sloužit pro venkovní aktivity a klubovou činnost předškoláků, školáků i dospělých. Za tímto účelem bude vybaven pískovištěm a hracími prvky pro nejmenší, venkovní posilovnou, šachy, ale i ohništěm a altánem“, doplnil starosta.

Projekt počítá se zachováním a využitím stávajících skupin borovic a dubů, travnatých ploch i solitérních stromů. Odstraněny budou pouze nežádoucí dřeviny. Plochy pak doplní cesty, herní prvky, lavičky i stojany na kola.

Výběr místa pro vznik tohoto rozsáhlého a unikátního projektu nebyl náhodný. Leží v těsné blízkosti lesa Hájku a v bezprostřední blízkosti ulic U Hlinku, U Hájku a Nad Dolinami. Právě tam v posledních osmi letech vyrostlo mnoho nových rodinných domků a žije více jak 67 dětí ve věku do deseti let. Pro trávení volného času je proto Hlinek už nyní často vyhledávaným místem u dětí i dospělých. Kromě toho se v něm odehrávají každý rok velké volnočasové akce, jako jsou Pohádkový les, Vranovický Hlinek v závodech traktůrků a fréz nebo letošní první ročník Vranovického krosu.

Vybudováním parku vznikne nedaleko centra obce jedinečný klidový prostor pro sportovní i jiné aktivity, který bude sloužit k oddechu a regeneraci sil všem obyvatelům obce, od nejmenších až po nejstarší. (hor)

 Celkova-situaceHlinek_vizualizace1Hlinek_vizualizace2Hlinek_vizualilzace3
Zdroj: Projekt Park oddechu Hlinek ve Vranovicích