Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Navzdory počasí bylo v sobotu jaro: Vranovické jaro

Navzdory počasí bylo v sobotu jaro: Vranovické jaro

DSC 0187w

Přestože počasí v závěru týdne připomínalo spíše návrat k zimě, přišly v sobotu 18. dubna přivítat Vranovické jaro na hřiště za sportovní halou stovky návštěvníků. Letošní ročník pojali organizátoři z kulturní komise spíše ve stylu přírody a tradičních řemesel. Také jarmark a stánky byly letos věnovány převážně ruční a řemeslné výrobě.

Pro návštěvníky byl připraven bohatý program, ale nejvíce si užily děti, které s obrovským zájmem sledovaly ukázky výcviku dravých ptáků – sokola i raroha velkého, mohly si prohlédnout sovu pálenou nebo pohladit výra velkého. Některé z dětí si se zájmem vyzkoušely i sokolnické řemeslo. A kdo z dětí neměl strach, mohl se projet na ponících, anebo se mohl vydovádět na nafukovacím hradě, skluzavce či trampolíně.

Dopolední program patřil především soutěžním kláním dospělých. Ani letos nechyběla soutěž o nejlepší guláš vranovických restaurací a pohostinství. O zájmu návštěvníků svědčila trvalá dlouhá fronta u výdeje vzorků. Sešlo se celkem sedm vzorků a osmý vzorek jako bonus mimo soutěž připravili vranovičtí fotbalisté. A jak soutěž o nejlepší guláš dopadla? Výsledek byl velmi těsný a mezi prvním a druhým místem byl rozdíl pouhých dvou hlasů. Za nejlepší guláš označili návštěvníci vzorek s číslem sedm, tj. guláš, který připravil a do soutěže věnoval Penzion VERITAS. Na dalším místě se umístil guláš připravený restaurací SportBar, následovaný gulášem z Hospůdky u U Šeráků.

Velký zájem a pochvalu sklidily se svými produkty dámy z klubu důchodců, které připravily pro návštěvníky k ochutnání různé druhy sladkých i slaných štrúdlů a domácích koláčů. Jen se po nich zaprášilo!

Nechyběly ani tradiční pivní soutěže dospělých v pití piva na čas a ve štafetách. Pro milovníky dobrého vína připravili vranovičtí vinaři ochutnávku svých vybraných vín a věřte, že i přes loňský špatný vinařský rok bylo co vychutnávat!

Odpolední program patřil dětem mateřské školy a žákům základní školy ve Vranovicích. Děti si připravily se svými učitelkami pásmo her, recitací, sborového i sólového zpěvu a tanců a za svá vystoupení sklidily zasloužený potlesk. Celým dopoledním i odpoledním programem návštěvníky doprovázel skvělý Tomáš Prycl.

Vranovické jaro patří již k tradičním společenským akcím a na jeho letošním zdárném průběhu se významně podílela vranovická firma Nábytek Mikulík, s.r.o., která zajistila pro děti jako sponzorský dar nafukovací atrakce – hrad, skluzavku i trampolínu. Poděkování patří i vranovickým restauracím a pohostinstvím, které věnovaly do soutěží o nejlepší guláš své výrobky.

Letošní Vranovické jaro je za námi. Děkujeme všem sponzorům, organizátorům i obecnímu úřadu za podporu při jeho přípravě a průběhu a pomalu se můžeme těšit na ročník příští!

Josef Horníček

DSC_0292wv DSC_0289w DSC_0286wDSC_0304w    DSC_0294w DSC_0317w DSC_0377w DSC_0360w DSC_0364w  DSC_0357vw DSC_0388w DSC_0400w DSC_0396w

Text a foto: Josef Horníček