Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2018 > Naučná stezka vrány Krákorky je dokončena

Naučná stezka vrány Krákorky je dokončena

Naučná stezka vrány Krákorky je dokončena

 

Dětská Naučná stezka vrány Krákorky byla v tomto týdnu dokončena ve Vranovicích.Osm zastavení má seznámit děti  s historií Vranovic, zde žijícími živočichy či rostlinami, vinařstvím, ale i historií vranovické železnice nebo místními památkami. Naučná stezka, jejíž celková délka je 5,5 kilometrů, začíná na vranovickém nádraží, odkud pokračuje směrem k Turistickému informačnímu centru a dále k železničnímu přejezdu u ulice Přibické, dále pak ke hřbitovu, do Hájku a poslední zastavení je v parku Hlinek. Všechna zastavení jsou doplněna originálními hracími prvky a lavičkami z akátového dřeva pocházejícími z dílny architekta Iva Urbana.

„Naučná stezka má umožnit dětem i jejich rodičům strávit plnohodnotný volný čas ve Vranovicích a přilehlém okolí a zároveň děti nenásilnou formou seznámit s historií a současností obce.“ doplnil k otevření naučné stezky starosta Jan Helikar

Od příštího týdne budou v Turistickém informačním centru i knihovně k dispozici mapy, které usnadní  návštěvníkům orientaci po stezce. Na konec měsíce října plánuje Centrum volného času výlet pro rodiny s dětmi po stopách vrány Krákorky, kde společně projdeme celou stezku a děti budou moci cestou hrát hry, plnit úkoly a luštit hádanky.

-kva-

oznor

smartcapture smartcapture  smartcapture