Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2014 > Naše obec postoupila do hlasování o novou turistickou známku

Naše obec postoupila do hlasování o novou turistickou známku

1900010 vizitka CZ

Vlastníte prémiovou turistickou známku? Zapojte se do hlasování pro naši obec.

V únoru letošního roku podala naše obec žádost o udělení nové turistické známky – významného suvenýru, který si jako památku turisté odváží z navštívených míst. Návrh Obce Vranovice byl vybrán odbornou komisí a postoupil do dalšího hlasování, což pro nás znamená velký úspěch. Nyní však o osudu a atraktivitě navrhovaného turistického cíle a s tím spojenou výrobou turistické známky mohou rozhodnout sběratelé turistických známek na internetových stránkách www.turisticke-znamky.cz.

Známka je zaměřena na podporu vinařské tradice ve Vranovicích. Hlavním prodejním místem je navrženo Turistické informační centrum s vinotékou, které se nachází za OÚ. Jedná se o starý vinařský sklep, který byl v roce 2010 zrekonstruován společnými silami místních vinařů za podpory Obce Vranovice. V prostorách sklepu jsou uskladněna vína místních vinařů, v prostoru nad sklepem a venku před budovou se nachází vinařská expozice, posezení a také turistické informační centrum.

Pokud naše obec v hlasování uspěje, můžete se na turistickou známku těšit už tuto sezonu. To by byla dobrá zpráva nejen pro obec, ale také pro místní sdružení vinařů a zejména pro tisíce turistů, kteří obcí projíždí po významných mezinárodních cyklistických stezkách a krajských koridorech, které tudy vedou.

Kdo má možnost, podpořte Obec Vranovice v hlasování zde. To bude probíhat do 8. dubna 2014. A vy ostatní nám držte pěsti.

-hol-

Přečtěte si:

Podmínky hlasování

Co jsou to turistické známky