Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Na Domě pro seniory byla odhalena plaketa soutěže Stavba roku

Na Domě pro seniory byla odhalena plaketa soutěže Stavba roku

Foto03

V závěru loňského roku ocenila odborná porota v soutěži Stavba roku 2014 Dům pro seniory ve Vranovicích a udělila mu Cenu Státního fondu rozvoje bydlení. V úterý 12. května 2015 se sešli vyhlašovatelé soutěže, projektanti a dodavatelé stavby, představitelé obce a další hosté k slavnostnímu odhalení plakety. Plaketu odhalili ředitelka marketingu a komunikace Státního fondu rozvoje bydlení Mgr. Karolina Smetanová a starosta obce Ing. Jan Helikar. Poté si hosté prohlédli objekt a seznámili se s jeho provozem.

Dům pro seniory za 55 milionů korun vznikl v letech 2012-2013 a jeho výstavba i provoz jsou financovány ve spolupráci veřejného a soukromého sektoru. Objekt slouží nejen seniorům, ale i dalším obyvatelům obce. Nová jídelna vydává denně stovky obědů a zajišťuje stravování také žákům základní školy a veřejnosti. Společenské prostory objektu nabízejí příjemné útočiště pro společenská setkání, kulturní a reprezentativní akce. Budova je vhodně začleněna do okolního prostředí a z obou stran je obklopena zelení. Ve dvorním traktu vznikl nový park, který vybízí k procházkám i příjemnému odpočinku na čerstvém vzduchu.

Soutěž Stavba roku je prestižní soutěží s dlouholetou tradicí od roku 1992, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Odborná komise každý rok uděluje patnáct nominací a pět titulů Stavba roku. Významné stavby jsou veřejně označovány plaketou a jsou široce publikovány v odborném tisku i veřejných médiích. Soutěž obohacují zvláštní ceny partnerů soutěže, např. Cena Státního fondu pro rozvoj bydlení za podnětné stavby. Právě tuto cenu získal Dům pro seniory ve Vranovicích.

Foto01w Foto02w Foto02Foto03 Foto05w Foto06w Foto07w

Text a foto: Josef Horníček