Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2010 > Vranovice viděly postupy i rekordy

Vranovice viděly postupy i rekordy

Text: Ivan Karpíšek Foto: Dagmar Humpolíková

Vranovice 6.3.2010
TJ Sokol Vranovice, oddíl silového trojboje se při příležitosti 20 let svého trvání úspěšně zhostil sportovního maratonu, a to 18.mistrovství Moravy v silovém trojboji mužů a žen. Závodů se zúčastnilo 29 mužů, i když bylo nominováno 62 závodníků.

Hodnota nového rekordu je 225,- Kg
Přesto diváci viděli vynikající výsledky všech závodníků, kteří se snažili dosáhnout minimálně na první výkonnostní třídy. Za kvalitu těchto závodů hovoří nový rekord České republiky juniora Petra Bolfa v tlaku ve váhové kategorii do 110,- kg. Hodnota nového rekordu je 225,-kg. Tento závodník je ze sportovního klubu silového trojboje Kuřim.
Z celého závodního pole získala více jak polovina závodníků první nebo mistrovskou výkonnostní třídu a jistý postup na mistrovství České republiky.
Závodníci z našeho oddílu silového trojboje Vranovice se neztratili
Ve váhové kategorii do 82,5 kg se odehrál velmi tuhý boj o první místo.
Pavel Pláteník za celkový výkon 657,5 kg získal první příčku a jistý postup na mistrovství ČR. Jeho výkony byly:dřep 262,5 kg, tlak 155,- kg, tah 240,- kg.
Tomáš Trávník se umístil na nepopulárním čtvrtém místě také ve váhové kategorii do 82,5 kg za výkon 540,- kg. Jeho výkony byly: dřep 215,- kg, tlak 120,- kg, tah 205,- kg
I Jiří Furch byl ve váhové kategorii do 82,5kg a umístil se na pátém místě výkonem 515,-kg.
Jeho výkony byly: dřep 177,5 kg, tlak 142,5 kg, tah 195,- kg.
Oldřich Halfar obsadil čtvrté místo ve váhové kategorii do 100,- kg za celkový výkon 547,5 kg.
Jeho výkony byly: dřep 190,- kg, tlak 140,- kg, tah 217,5 kg.

Poděkování patří všem,kteří se zasloužili o zdárný průběh těchto závodů:
Touto cestou bych chtěl poděkovat našim závodníkům, kteří se nominovali na mistrovství Moravy.
Tito závodníci jsou, a doufám že i budou, příkladem všem mladým závodníkům, jak v přístupu k tréninku, tak samotným závodům..
Dále poděkování patří hlavně Renatě Měřinské, Janě Hladké i Jitce Veselé, které se zhostily přípravy
jídla pro všechny zúčastněné.
Veliké poděkování také patří nakladačům, kteří ve skutečnosti nazvedali nejvíc kilogramů ze všech
a hlavně byli pozorní při nezdařených pokusech, čímž nedošlo k žádnému úrazu a vše proběhlo hladce.
V neposlední řadě patří poděkování Ing, Petru Nepomuckému a Evě Karpíškové za rychlé a hlavně bezchybné zpracování výsledků. Organizace a příprava sálu proběhla za přispění všech členů oddílu silového trojboje, kterou vedl Jiří Furch. O bezpečnost a zdraví všech závodníků pečoval docent MUDr. CSc. Zdeněk Černý Csc.

Věcné ceny pro soutěžící zajistily firmy: Vitalmax sportovní výživa, stavební firma JAPEZ spol.s r.o., autodílna Slaný, kamionová doprava Miroslav Köhler, stolařství ARBOR pan Nohel, Jicom Tišnov, elektromontáže, pneuservis Zdeněk Bartoš, klenotnictví ORIOSA Brno, smíšené zboží Josef Toncr. Poháry pro vítěze jednotlivých kategorií dodala TJ Sokol Vranovice.

Vzhledem k tomu,že náš oddíl silového trojboje letos slaví 20 let své činnosti, rád bych poděkoval našim závodníkům, Pavlu Pláteníkovi a Martině Létalové. Oba se zúčastnili několikrát mezinárodních závodů ME i MS juniorů. Pavel Pláteník i mistrovství Evropy mužů. Jedná se o nejlepší výkony pro náš oddíl. K dalším úspěchům můžeme počítat i pravidelnou účast našich závodníků na mistrovství ČR juniorů a dorostenců.