Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2010 > Místo spánku hráli celou noc badminton

Místo spánku hráli celou noc badminton

Text a foto: Dagmar Humpolíková
Na šedesát amatérských i profesionálních hráčů badmintonu se sjelo na nebvyklý turnaj do Vranovic. Z pátku na sobotu tamní oddíl uspořádal premiérový noční turnaj ve čtyřhrách. Šlo o přátelské setkání, na které přijeli hráči nejen ze všech koutů republiky ale i ze Slovenska.
"Nešlo se na krev jako při mistrovských kláních, tentokrát nám šlo o to, abychom se dobře bavili a přitom sportovali," uvedl organizátor z vranovického oddílu Bedřich Slaný.
Dvanáctihodinový srandamač spustili badmintonisté v pátek v šest hodin večer a loučili se až v sobotu v šest hodin ráno. "Až na dvě výjimky, které za sebou měli dlouhou pracovní šichtu vydrželi všichni do konce, byla to vydařená akce," hodnotil Slaný. Noční turnaj uspořádali Vranovičtí letos poprvé a chtějí ho příští rok zopakovat.
A jak čerpali hráči síly? "Základem byl výborný kančí guláš, kterého organizátoři nechali navařit na sto šedesát porcí. A když jsme ho navíc zapíjeli výbornou velkopavlovickou Frankovkou nebylo co řešit," prozradil tajemství vytrvalců spoluorganizátor Karel Reichmann. Hraje za vranovický oddíl ale pochází z Velkých Pavlovic kde vyrábí i víno. Na povzbuzení ho přivezl i účastníkům turnaje. Výjimečně povolený doping jistila ještě štamprle domácí ořechovky. Tu povinně vypil každý příchozí u registrace.
Mezi hosty turnaje se objevil i honorární konzul republiky Angola Emil Jirků, či Genoval Sachambula, zaměstnanec ministerstva školství a tělesné výchovy. Přijeli za svými kamarády a známými, s nimiž je spojil sport a také vinařství. "Dnes hrát nebudu, badminton hraji jen rekreačně, přijel jsem se podívat," zmínil se Sachambula.
Ceny, které čekaly na vítěze turnaje by se rozhodně nedaly zařadit na jídelníček zdravé výživy. O to víc byly možná lákavější. Obří uzená vepřová kýta, několik druhů tlačenky, na zapití tuplované lahve šampaňského. Rozdělili se o ně ti nejlepší vytrvalci. Kýtu si do Chropyně odvezla dvojice Shmied – Belhárek, na druhém místě se umístili Komarovský a Hundhausen z Brna, třetí pozici obsadili Michal Prokop a Tomáš Krejčí. Domácí hráči obsadili pomyslnou čtvrtou příčku zásluhou Jana Zajíce a Zity Slavíkové.