Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2017 > Mateřská škola dostane nový plášť. Revitalizaci vykoná PEKSTAV s.r.o.

Mateřská škola dostane nový plášť. Revitalizaci vykoná PEKSTAV s.r.o.

mš e1493218689792

V loňském roce proběhly na budově MŠ stavební úpravy, přičemž byla kompletně opravena střecha. Vzhledem ke specifickým provozním potřebám byla revitalizace mateřské školy rozdělena do dvou etap. V tomto roce dochází k realizaci II. etapy stavebních prací, týkajících se zateplení celé budovy a nanesení nové fasády. Ve výběrovém řízení uspěla firma PEKSTAV s.r.o., která podala nejnižší nabídku. S pracemi by se mělo začít během letošního léta.

„Revitalizace mateřské školy je dalším krokem ke zkvalitnění předškolního vzdělávání, na které bude navazovat přístavba další třídy s kapacitou pro 24 dětí. Začátek realizace přístavby závisí na termínu vydání stavebního povolení,“ řekl Ing. Jan Helikar, starosta Vranovic.

Rozšíření kapacity školky pomůže především rodičům, kteří budou mít jistotu, že jejich dětem bude zajištěna předškolní docházka a oni se budou moci věnovat svému zaměstnání. Další navýšení kapacity uvítají především rodiče mladších dětí, které by se jinak do mateřské školy nedostaly.