Obec Vranovice > Archív aktualit > Archív 2011 > Malí stárci jsou na Májovou připraveni

Malí stárci jsou na Májovou připraveni

(Text a foto: Michal Rapco ml.)
Májová 30. dubna 2011 se již blíží a tak finišuje nácvik malých stárečků, kteří se každoročně účastní průvodu obcí a začátku večerní zábavy. To vše pod patronátem Vranovické chasy o. s.
Tradiční Májová zábava, letos patřící ročníku 1993, je již za dveřmi, a tak její nejmenší účastníci z řad dětí ze základní a mateřské školy dopracovávají poslední detaily svého programu.

A co malí stárci a stárečky vlastně předvedou? Během tradičního průvodu obcí se pochlubí na každé zastávce krátkým pásmem lidových písní. Pro večerní zábavu si nacvičili naši nejmenší také slavnostní pochod a aby parket nezůstal prázdný, zvládají také polku, valčík a vrtěnou.

Letos se nácviku na Májovou zábavu ujala Zdeňka Zlámalová z nově vzniklé Vranovické chasy o. s. Cílem tohoto sdružení je udržování a rozvíjení vesnických tradic a zvyků, mezi něž Májová nepochybně patří.

Májová zábava byla původně pořádána rekruty, kteří odcházeli na vojnu a loučili se tak s celou vesnicí. Dnes se sice na vojnu neodchází, ovšem uspořádání takovéto zábavy přesto zůstalo na starost ročníku, který v daném roce dosáhl plnoletosti.