Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Májové veselice se zúčastnil rekordní počet krojovaných párů

Májové veselice se zúčastnil rekordní počet krojovaných párů

DSC 0938w

Také letos zorganizovala vranovická chasa májovou veselici. O prvním májovém víkendu ji uspořádali chlapci a dívky ročníků 1993 – 2000 a zhostili se jí se ctí, včetně ručního stavění máje. Letos se zúčastnilo májové zábavy rekordních třináct krojovaných párů. Také proto jsme mohli vidět chasu ve dvojích typech krojů.

Už v pátek 29. dubna v podvečer se sešla chasa včetně přátel a dalších přihlížejících na sokolském hřišti, aby vztyčili máji. Proti loňskému deštivému počasí letos počasí přálo, a tak během krátkého času zavlály na špici máje, vyzdobené papírovými květy, dlouhé barevné pentle s vlajkou. Májová veselice mohla začít.

Sobotní program 30. dubna začal ráno mší svatou v kostele Navštívení P. Marie. Slavnostní mši za mládež sloužil vranovický farář P. Mgr. Grzegorz Zych.

V sobotu odpoledne se pak chlapci sešli u hlavního stárka, aby v průvodu a za doprovodu dechové kapely Lácaranky došli pro děvčata a hlavní stárku. Potom se průvod odebral ke starostovi obce pro symbolické povolení májové zábavy a poté zamířil obcí na sokolské hřiště pod máji. Tam sice byla pro všechny, kteří šli v průvodu, konečná, ale na krojovanou mládež a příznivce dobré zábavy čekala ještě večerní májová zábava s Lácarankou i moderní taneční muzikou ve sportovní hale.

V krojích se při májové veselici předvedli tito stárci a stárky:

Ilona Doležalová a Libor Kozel
(hlavní stárka a stárek)
Bára Klimešová a Patrik Ohera
Nela Dvořáková a Marek Vetr
Veronika Celnarová a Jiří Bezvoda
Andrea Blechová a Tomáš Hrdlička
Jana Zajícová a Radek Fiala
Kristýna Svobodová a Karel Vrátný
Terka Škňouřilová a Marian Kučera
Katka Procházková a Dominik Kurka
Viola Richterová a Martin Čáp
Anna Vybíralová a Marek Mazuch
Klára Langová a Milan Drábík
Simona Strouhalová a Luboš Bílek

Sklepníci:
Tomáš Žitný
Kamil Bobrek
Lukáš Svoboda

DSC_0853w DSC_0927w DSC_0982w DSC_0938w DSC_1016w

Foto: Josef Horníček