Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2014 > Letošní 45. výstava vín nabídla hned několik novinek. Návštěvníci je vnímali pozitivně

Letošní 45. výstava vín nabídla hned několik novinek. Návštěvníci je vnímali pozitivně

P1030089

Text a foto: Petra Holásková

Celkem 664 vzorků vín nabídl k ochutnávce letošní 45. ročník výstavy vín. Tradiční vinařské akce se zúčastnilo na sedm stovek návštěvníků, kteří mohli zaznamenat hned několik změn oproti minulým ročníkům. Novinkou letos bylo vyhodnocení nejlepšího vína z kategorie přírodně sladkých vín, změna byla také v uspořádání sálu. Ochutnávku vín zpříjemňovala návštěvníkům po celou dobu cimbálová muzika Lália z Velkých Bílovic. Všechny změny příchozí dle ohlasů hodnotili kladně a přivítali je. Pochvalovali si zejména rozmístění stolů a více prostoru. Úspěch měl také cimbál.

Z tomboly si šťastlivci odnesli ceny v celkové hodnotě sto tisíc korun. Mezi ty nejexkluzivnější výhry patřila například televize, luxusní hodinky nebo mobil.

Šampioni výstavy

Z celkem pěti kategorií se stali šampiony tři vranovičtí vinaři. V kategorii nejlepších mladých bílých vín zvítězil Ryzlink vlašský od Ing. Jaroslava Pezlara, šampionem v kategorii nejlepších červených mladých vín se stalo Zweigeltrebe od Josefa Zekla a cenu za nejlepší víno z kategorie přírodně sladkých vín, která se letos hodnotila ve Vranovicích poprvé, si odnesl Lubomír Celnar.

Absolutní vítěz byl z Vranovic

Pohár senátora Ing. Jana Hajdy za absolutního vítěze výstavy si odnesl Ing. Jaroslav Pezlar z Vranovic. Ten převzal také pohár starosty obce.

 P1030084

Absolutní vítěz výstavy vín Ing. Jaroslav Pezlar na fotografii se senátorem Ing. Janem Hajdou

P1030086

Ing. Jan Helikar předal vítězi pohár starosty Obce Vranovice

Vranovičtí vinaři uspěli i v dalších kategoriích. Z kolekce 5-ti nejlepších vín zvítězil za mladá vína ročníku 2013 Hladík J+J, v kolekci starších ročníků Ing. Jan Šich. V soutěži ZO Vranovice ročník 2013 zvítězilo v bílých vínech Sylvánské zelené od Luboše Mrkvici, v kategorii červených vín Cabernet Moravia od Vladimíra Kellnera.

P1030081

P1030029

 P1030030

P1030089

P1030038

P1030113

 Šťastná majitelka nového televizoru, ten do tomboly věnovala Obec Vranovice

Letošní ročník pozitivně hodnotil také předseda vinařů a hlavní organizátor výstavy vín Drahomír Dofek. Tomu se organizace vydařila, o čemž svědčí také rekordní návštěva.