Obec Vranovice > Volný čas > Obecní knihovna > Aktuality z knihovny > Knihovna vyřadila ze svého fondu přes šest set knih. Zajemci si je mohou odkoupit za symbolickou cenu

Knihovna vyřadila ze svého fondu přes šest set knih. Zajemci si je mohou odkoupit za symbolickou cenu

1297066438

Více jak šest stovek starších titulů vyřadila ze svého knihovního fondu obecní knihovna. Jedná se o knihy všech žánrů pro děti i dospělé, které jsou staršího data vydání, jsou poškozené, zastaralé či jinak pro knihovnu nevyužitelné. Knihovna nabízí vyřazené tituly svým čtenářům a veřejnosti za symbolickou cenu 3 – 5 Kč. Celkem se jedná o 652 knih a jejich seznam naleznete ZDE. Zájemci si mohou přijít vybrat a odkoupit vyřazené knihy v otevírací době knihovny pro veřejnost. V současné době knihovna spravuje kolem osmi tisíc svazků knih a periodik.

Jde o jeden z kroků, jak podpořit projekt vzdělávání

Od počátku letošního roku knihovna nakoupila přes stovku nových knih pro děti, mládež i dospělé. Jedná se většinou o novinky, bestsellery a knihy, které se dlouhodobě drží na předních příčkách knihkupců. Nechybí mezi nimi ani literatura naučná a vzdělávací. Podporu obnově knihovního fondu vyjádřila nedávno v rámci projektu vzdělávání i rada obce. Do obnovy knihovního fondu hodlají radní vložit po dobu nejbližších pěti let 60 – 100 tisíc korun ročně, což je 3 – 5 krát více prostředků, než tomu bylo dosud.

Nabídku knih doplňuje výměnný fond

Letos už podruhé doplnila knihovna nabídku knih pro své čtenáře o knihy přivezené z výměnného fondu z regionální knihovny v Břeclavi. Celkem knihovna ve Vranovicích rozšířila nabídku o dalších 398 knih všech žánrů pro dětské i dospělé čtenáře.
Zda jsou v knihovním fondu obecní knihovny i vaši oblíbení autoři a knihy, to zjistíte v elektronickém on-line katalogu na webových stránkách knihovny. (hor)