Obec Vranovice > Volný čas > Obecní knihovna > Aktuality z knihovny > Knihovna má nové čtenáře z řad prvňáčků

Knihovna má nové čtenáře z řad prvňáčků

pasovani na ctenare

(Text a foto: Petra Holásková)

Úterní slunečné odpoledne zaplnili místní knihovnu prvňáčci, kteří se zde sešli, aby složili svůj čtenářský slib a předvedli přítomným hostům, jak se naučili číst. Po tom, co zazněly fanfáry na počest příchodu pana krále, ceremoniál „Pasování prvňáčků na čtenáře“ mohl začít.

Prvňáčci nejdříve jednotlivě přistupovali ke králi, ten je mečem pasoval do Řádu čtenářského a každému z nich předal památeční glejt. Svoji přítomnost poté zvěčnili otiskem prstu v kronice místní knihovny a z rukou knihovnice paní Blanky Papežové dále převzali malou pozornost v podobě průkazu do Obecní knihovny ve Vranovicích na jeden rok zdarma a knihu s názvem „Výlet do pekla“ od autorky Zuzany Pospíšilové.

Zodpovědného úkolu pasování v roli krále se zhostil místostarosta Vranovic pan Drahomír Dofek, za což mu patří poděkování. U této příležitosti nechyběla ani ředitelka ZŠ ve Vranovicích Mgr. Hana Pokorná a třídní učitelka prvňáčků Mgr. Eva Hnízdová.  Celá akce probíhala ve slavnostním duchu, nechyběly ani fanfáry a ovace publika.

Těšíme se na první návštěvu nových čtenářů.