Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2012 > Jaro jsme přivítali zábavou a dobrotami

Jaro jsme přivítali zábavou a dobrotami

jaro

Vydatnou dávku zábavy, kulinářských i pitelných dobrot si užili návštěvníci Vranovického jara. V pořadí již osmý ročník jarního setkání se uskutečnil v sobotu 21. dubna 2012 od 10 hodin na hřišti za Sokolovnou. Stovky lidí si nenechaly ujít nákupy na jarmarku, hodnocení devíti soutěžních gulášů, ochutnávku vín vranovických vinařů, domácího piva, zabijačkových specialit, či voňavých štrúdlů.

Jarního rituálu pochování Moreny, symbolu zimy, se ujaly děti ze základní školy. Na podiu rozproudili zábavu i caparti z mateřinky, taneční skupina Crazy Girls, country soubor Vranovický čtyřlístek i hostující Mažoretky Pohořelice. Odměnou pro vystupující děti bylo pak vystoupení mistra obřích bublin Václava Strassera, výtvarná dílna Šárky Gazdové, či nafukovací skluzavka a hrad.

Dospěláci se po obědě bavili u oblíbené pivní soutěže. K vítězství se tentokrát propracoval Jindřich Iránek, když dokázal svým hrdlem prolít půllitr piva za rovných 5 vteřin. V benč presu s 50 litrovou bečkou piva byl nejzdatnějším borcem Petr Biedermann. Dokázal ji zvednout 21krát. Pivní štafetu ovládl tým, který vede každoroční návštěvník Vranovického jara, jenž vystupuje pod pseudonymem Cyklista. Také tentokrát si odvezli cenu vítězů, sud piva. Všichni vítězové si odnesli také originální keramický půllitr s nápisem Vranovické jaro 2012 a trička s nápisem „Vranovické jaro naladí na celý rok”.
Gulášem roku 2012 se stal hovězí guláš Miroslava Novotného, který svým kuchařským uměním prezentoval ulici U Hlinku. Návštěvníci mu přidělili nejvyšší počet bodů. Úspěch mu bude připomínat originální keramický hrnec s poklicí s nápisem Guláš roku 2012 a nezbytné tričko.
Na organizaci Vranovického jara 2012 se kromě členů Kulturní komise při Obci Vranovice podílela řada dobrovolníků a učitelek ze základní a mateřské školy. Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem účastnili na tom, aby lidem připravili příjemný jarní start do celého roku, patří upřímné poděkování.

Výsledky soutěží

Guláš roku 2012
1. místo  ulice U Hlinku  Miroslav Novotný a spol. (modrá barva)
2. místo ulice Náves  Blanka Pezlarová a Katka Hrušková ( hnědá barva)
3. místo ulice Nádražní  Jaroslav a Hana Celnarovi (žlutá barva)
Umístění na „gulášové bedně” těsně unikli tyto další zúčastněné ulice a kuchaři (řazeno abecedně dle názvu ulic): 
Hlavní – Jaroslav Bartošic a Petr Biedermann (barva proužky) / Ivaňská – Tomáš Prycl, Marek Obdržálek (zelená) / K trati – Pavel Petráš a Laďa Hochman (černá) / Lipová – Rostislav Trojan a spol. (oranžová) / Mrštíkova – Marie a Jaroslav Furchovi (červená) /  Obchodní – Milan Valík a spol. (bílá)

Pivní soutěž

Štafeta
1. místo  Cyklita, Pavel Filip, Staňa Tetur, Jaroslav Oty – 2´:35´´
2. místo Jiří Furch, Petr Nepomucký, Tomáš Prycl, Marek Obdržálek – 2´:45´´
3. místo Veronika Bezvodová, Kristýna Kučerová, Jiří Plíšek, Michal Rapco – 2´:50´´

Sprint (pití na čas)
1. místo  Jindřich Iránek 5´´
2. místo Petr Fröhlich  7´´
3. místo Marek Obdržálek 7´´ (po odstoupení)

Benč pres (s bečkou piva)
1. místo Petr Biedermann 21x
2. místo  Radek Faron  20x
3. místo Jiří Furch  19x

Výborné štrúdly k ochutnávce napekly:

Jitka Wollingerová, Maruška Pláteníková, Jitka Nevědělová, Vlasta Novotná, Marie Suchánková, Eliška Hochmanová, Růžena Kadlecová (Přibice)