Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Hájek se změnil na jedno odpoledne v Pohádkový les

Hájek se změnil na jedno odpoledne v Pohádkový les

Hájek se změnil na jedno odpoledne v Pohádkový les

Kdo přišel v sobotu 30. května odpoledne do vranovického Hájku, mohl se doslova ocitnout v pohádce. Své dostaveníčko si zde daly pohádkové bytosti jako např. skřítkové, Šmoulové, králíci z klobouku Bob a Bobek, čarodějnice, vodník, hejkal, mravenci či smutná princezna, která poztrácela korále. Obec Vranovice ve spolupráci s místními spolky a organizacemi zde v přírodě připravily poutavý program pro malé i velké děti u příležitosti jejich svátku. Děti čekalo putování lesem za pohádkovými postavami a plnění různých sportovních i vědomostních úkolů.

Hned po vstupu do Pohádkového světa čekali na děti se svými úkoly skřítci a králící z klobouku Bob a Bobek. U čarodějnické chýše děti poznávaly a sbíraly byllinky, z nichž pak připravily čarodějnicím kouzelný lektvar. S pomocí mravenců pak všichni hledali poztrácené perly, aby rozveselili smutnou princeznu. A vodník, ten zase pomohl dětem nachytat ryby. Projít šmoulí vesničkou a posbírat jahody pro taťku Šmoulu se také podařilo všem. Své dovednosti a dobrou mušku si malí i velcí střelci mohli vyzkoušet při střílení z kuše, ze vzduchovky či jen tak hodem míčku na terč. A to nebylo vše! Děti se dozvěděly i mnoho zajímavého ze života včelek, mohly ochutnat včelí produkty a u hejkala zase mohly poznat mnohá tajemství lesa.

Ani „hořící“ hospoda neměla žádnou šanci shořet. Jednak ji malí hasiči dokázali přesným proudem vody vždy včas uhasit a jednak se přes Pohádkový les asi hodinu a půl po otevření přehnala krátká, ale o o intenzivnější bouře. Za chvíli ovšem vysvitlo opět sluníčko, a tak kdo mohl, šel se převléci. Pak následovalo až do setmění opékání špekáčků a společné posezení při ohni.

Foto01w Foto02w DSC_0219w Foto04w

Foto: Josef Horníček

Více fotografií naleznete zde: http://obecvranovice.rajce.idnes.cz/Pohadkovy_les_30.5.2015/