Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2012 > Hájek navštívily pohádkové bytosti

Hájek navštívily pohádkové bytosti

hajek navstivily poh bytosti

Pohádkové odpoledne uprostřed přírody prožily děti společně s rodiči a prarodiči v sobotu 2. června 2012. K mezinárodnímu dni dětí jej pro ně připravilo Centrum volného času ve spolupráci s kulturní komisí a dobrovolníky ze zájmových spolků i jednotlivci.
V lese Hájku čekali na děti loupežníci, čerti hrající pekelný mariáš, neviditelný Hejkal, Popelka s macechou, vodník Volšoveček se zlatou rybkou, či zachraňování princezny před tříhlavým drakem. Zájemci si vyzkoušeli i lukostřelbu a poznali tajemství výroby medu.
Kdo chtěl vstoupit do lesa musel nejdřív přeletět na koštěti nataženou gumu o niž se přetahovala čarodějnice s indiánem. A zdravotnice beruška číhala u vstupu s repelentem, aby jí děcka v lese nenakazila klíšťata.
Pozornost přitahoval král a jeho šašek když projížděli lesem na koních a z měšce rozhazovali čokoládové zlaťáky. Rumcajs, víla Amálka a Shrek budou zase ozdobou mnoha rodinných alb. Zájem o fotografování s nimi byl totiž velký. Fronta čekatelů seděla také na lavici na níž měla rozložené barvičky malířka tváří Andrea Lastomirská. A tak se to na palouku u lesa zanedlouho míhalo okatými kočkami, motýly, tygříky a dalšími zvířátky.
Zklidnění dětí na chvíli ustalo u ohně při opékání buřtů a společném zpívání při kytarách. Zvláštní cenu za nezdolatelnost by děti bezpochyby udělily Shrekovi s Hejkalem. Jejich dovádění s nimi nebralo konce a okamžiky, kdy na každém z nich viselo současně i deset dětí, nebyly výjimkou. Akci finančně zajistila Obec Vranovice.
 

Poděkování patří všem dobrovolníkům, a zprvu i některým nedobrovolníkům, kteří se nakonec s nadšením zapojili do uspořádání premiérového ročníku Pohádkového lesa Hájku. Kouzelné sobotní odpoledne pro děti, ale i jejich rodiče připravili tito milí lidé: Hana Celnarová a Jaroslav Celnar, Radek Soukop a Iva Nevědělová, Jan Rohrer, Aleš Hanuš, Jakub Hanuška, Radek Šiška, Pavel Benada, bratři Korčákovi, Maminky z Vranovic, Luboš Mrkvica, Marta Goliášová a Jana Hladká, Oldřich, Kristýna a Anička Vybíralovi, Hana Krejčiříková, kytarový kvartet Tomáš Prycl, Josef Faron a spol., Andrea Lastomirská, Bohumila Vetrová, Renata Měřínská, Irena Benadová, Marek Obdržálek, Pavel Pláteník, paní Pláteníková. Všem díky.

Všechny fotografie z Pohádkového lesa najdete na rajce.net