Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Guláš roku připravili hasiči

Guláš roku připravili hasiči

Guláš roku připravili hasiči

Z osmi vzorků guláše připravenými místními spolky a vítězem loňského ročníku dali v sobotu 23. dubna návštěvníci Vranovického jara nejvíce hlasů guláši, který připravili hasiči z místního SDH. Na ochutnání byly připraveny guláše z hovězího masa, divoké zvěře a dokonce i jeden vegetariánský, který příchozím nabídla děvčata z kulturní komise. Na druhém místě získal nejvíce hlasů guláš, který připravili vinaři z místní organizace a v těsném závěsu jako třetí nejlepší ohodnotili návštěvníci guláš, připravený spolkem Vranovických bab.

Jako jarní kvítky vystoupily s pásmem říkánek a tanců děti z mateřské školy a program zpestřily i děti základní školy s tanečními vystoupeními skupin Crazy a Čtyřlístek. Děti si mohly také vyzkoušet jízdu na ponících nebo si užít dovádění na obří nafukovací skluzavce. Spolu s rodiči a ostatními návštěvníky mohli zhlédnout varietní vystoupení šermířů a orientálních tanečnic. Nechyběly ani tradiční pivní soutěže a ochutnávka vín vranovických vinařů. A bylo z čeho vybírat! Letos vinaři nabídli bezmála padesát vybraných vzorků od 22 vinařů.

Počasí letos Vranovickému jaru přálo a předpovědi meteorologů na chladný víkend a sobotu se naštěstí nepotvrdily. Přesto byla účast ze strany návštěvníků Jara slabší. Děkuji všem, kteří se na přípravě této akce organizačně či jinak podíleli, zvláště pak spolkům a organizacím, které připravily soutěžní guláše. Byly to v abecedním pořadí:

ČSZ MO – Vinaři Vranovice
Kulturní komise
Myslivecké sdružení Vranovice – Přibice
Penzion Veritas – vítěz Guláše roku 2015
Scolarest, s.r.o., Vranovice
SK Vranovice (fotbalisti)
SDH Vranovice (hasiči)
Vranovické baby

DSC_0709w DSC_0523w DSC_0624w DSC_0718v DSC_0746w

Text a foto: Josef Horníček

Více fotografií naleznete zde: http://obecvranovice.rajce.idnes.cz/Vranovicke_jaro_2016/