Floriánek nabídne moderní prostředí i využití aktuálních technologií. Hotovo bude již před začátkem nového školního roku.

20190208 124520

Ke kolaudaci se pomalu blíží výstavba II. etapy Vzdělávacího centra Floriánek. Již v létě bude zahájen provoz nové knihovny k níž bude náležet i interaktivní studovna. Ta bude sloužit nejen jako místo ke studiu či práci, ale její prostory umožní pořádání předášek a vzdělávacích akcí určených široké veřejnosti. Mimo jiné zde najde zázemí i Univerzita třetího věku. V knihovně se nově objeví čtečky knih či nabídka audioknih na CD a Mp3 nosičích pro občany se zhoršenou možností čtení tištěných knih. Návštěvnící studovny a knihovny si svůj pobyt budou moci zpříjemnit kávou, čajem či drobným občerstvením.  Svůj koutek v knihovně najdou také děti, které si budou moct vybrat nejen ze široké nabídky knih, ale i z rozšířené nabídky hraček a sportovních pomůcek v rámci projektu Půjčování hraček. Prostory dětského oddělení svým vybavením umožní do budoucna také vznik divadelního a čtenářského kroužku. Kromě toho bude součástí centra i školní družina, koncertní sál, učebny Základní umělecké školy nebo místo pro pořádání vernisáží.

„ Záměrem je vytvořit novodobý koncept vzdělávání postavený na moderním prostředí i technologiích pro občany Vranovic přímo v místě, kde žijí. Jedná se o dosud největší investici do rozvoje školství a vzdělávání ve Vranovicích“ vysvětlil starosta obce Jan Helikar.

Rekonstrukce budovy Vzdělávacího centra Floriánek byla zahájena v září roku 2018. Předcházela jí výstavba moderní školní budovy s bazénem ve vnitřním traktu Vzdělávacího centra Floriánek. S ukončením výstavby II. etapy se počítá letos v létě.

20190208_124549

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20190208_124520