Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2012 > Euroklíč odemyká bariéry. Je k dispozici zdarma

Euroklíč odemyká bariéry. Je k dispozici zdarma

euroklic 120 80

Euroklíč umožňuje rychlou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení (např. výtahů, svislých a  schodišťových plošin apod.) osazených jednotným Eurozámkem. Euroklíč lze použít v řadě zemí Evropy, u nás je již osazeno přes 400 míst (např. na úřadech, nádražích, čerpacích stanicích, v obchodních centrech apod.)

Kdo může získat zdarma Euroklíč?

Euroklíč může zdarma získat každý držitel průkazu TP, ZTP a ZTP/P, diabetik, stomik a onkologický pacient , který má bydliště v JM kraji. Je nutné předložit občanský průkaz a průkaz TP, ZTP či ZTP/P. U těch, kteří nejsou držiteli průkazů, bude do „Evidenční karty Euroklíče“ napsáno krátké čestné prohlášení, že patří do některé z cílových skupin.

Centrálním distribučním místem  Euroklíčů pro JM kraj je Regionální pracoviště a poradna NRZP ČR pro JM kraj, dále pak Městské úřady prostřednictvím svých sociálních odborů. Vranovičtí obyvatelé si o něj mohou požádat v Pohořelicích na sociálním a zdravotním odboru u Ing. Silvie Maturové, tel.: 519 301 350.
Bližší informace najdete na www.euroklic.cz

Mezinárodní projekt „EUROKLÍČ“ je na území ČR realizován  Národní radou osob se zdravotním postižením ČR pod záštitou Asociace krajů ČR,