Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Dýňové výtvory potěšily malé i velké

Dýňové výtvory potěšily malé i velké

Dýňové výtvory potěšily malé i velké

Podzim a sklizeň dýní patří k sobě. Barevné dýně různých tvarů a velikostí se objevily v měsíci září před mnoha vjezdy a vchody do rodinných domů nebo na veřejných prostranstvích. Přestože letošní horké a suché léto se odrazilo ve slabší úrodě dýní, mohli jsme vidět zajímavou výzdobu také v naší obci, která potěšila oči a pohladila duši mnohých dětí i dospělých.

Letošní čtvrtý ročník Vranovického dýňování byl slavnostně zakončen v sobotu 26. září. U vinotéky za obecním úřadem se sešli malí i velcí, aby si zkusili vydlabat a vyřezat podle vlastního návrhu svoji dýni a ochutnali vybrané kulinářské speciality připravené z dýní

V letošním ročníku Vranovické dýňování byly vyhlášeny tři soutěžní kategorie. Porota neměla jednoduchou úlohu, neboť zejména v kategorii Postavy a jiné tvary se sešlo mnoho zajímavých výtvorů, které by zasloužily ocenění. Ceny však byly pouze pro jednoho oceněného z každé kategorie. Originální památeční ceny vytvořené pouze pro tuto akci předal vítězům místostarosta Ing. Jaroslav Pezlar.

V kategorii „Největší dýně“ převzala ocenění Ivana Galiová. Oceněná dýně měřila v obvodu neuvěřitelných 182 centimetrů a najdete ji na ulici Ivaňská. V kategorii „Řezbářské kreace“ porota vyhodnotila jako nejlepší zpodobnění hmyzu – pavouka křiáka a mravence – před rodinným domem Halfarových na ulici Školní. A v kategorii „Postavy a jiné tvary“ se porota nakonec rozhodla ocenit nápad a ztvárnění prince bojujícího s drakem před rodinným domem Korábových na ulici Obchodní. Děkujeme všem, kteří se aktivně zapojili do Vranovického dýňování!

Josef Horníček

DSC_0288w DSC_0274w DSC_0412w DSC_0334w DSC_0220w DSC_0260w

Text a foto: Josef Horníček

Více fotografií naleznete zde http://obecvranovice.rajce.idnes.cz/Vranovicke_dynovani_2015/